Batan bottan son anda kurtarılan mülteciye Noel çekilişinde “büyük ikramiye” çıktı

batan bottan kurtarilan multeciye buyuk ikramiye cikti 2 Batan bottan son anda kurtarılan mülteciye Noel çekilişinde “büyük ikramiye” çıktı

Afrika’dan Avrupa’ya geçmeye çalışırken teknesi batan ve İspanyol sahil güvenlik görevlileri tarafından son anda kurtarılan Senagalli mülteci, Noel çekilişinde “büyük ikramiyeyi” kazandı.

batan bottan kurtarilan multeciye buyuk ikramiye cikti 300x203 Batan bottan son anda kurtarılan mülteciye Noel çekilişinde “büyük ikramiye” çıktıİspanya’ya 8 yıl önce beş parasız bir sığınmacı olarak gelen 35 yaşındaki Ngagne isimli Senegalli adam, büyük ikramiyenin bu seneki sahibi oldu. Afrika’dan Avrupa’ya geçmeye çalışırken teknesi batan ve İspanyol sahil güvenlik görevlileri tarafından kurtarılan Ngagne, yaşadığı Roquetas de Mar kasabasında satın aldığı bilete büyük ikramiye çıkmasıyla binlerce kişi arasından sıyrılarak 400 bin Euro’yu kazandı.

Ngagne’nın büyük ikramiyeyi kazanması, yaşadığı küçük kasabanın halkı arasında da büyük sevinç yarattı. Bileti satın aldığı dükkanın önünde gazetecilere konuşan Ngagne, göz yaşlarını tutamayarak “Ben denizdeyken beni kurtaran İspanyol halkına ve İspanya hükümetine çok teşekkür ederim” dedi.

 

 

'Günde 5 Euro'yla Geçiniyorduk'

2007’de Senegal’den ayrıldığından bu yana İspanya’da çok zor şartlarda yaşadığını ve patronunun kısa bir süre önce kendisini işten çıkardığını söyleyen Ngagne, öncesinde de göçmen teknesinde tanıştığı eşiyle tarlada sebze toplayarak geçinmeye çalıştıklarını anlattı. “Olanlara hala inanamıyorum” diye konuşan Ngagne, “Bazı günler eşimle beraber günde sadece 5 Euro kazanıyorduk” ifadesini kullandı.

 

Yorum Yaz