Yüzyılın Gösterisi

Teknolojinin sanatla mükemmel birleşimi ile hazırlanan muhteşem gösteri Guinnes Rekorlar Kitabı’na da girdi Dünyanın en büyük yarı iletken mikroişlemci üreticisi Intel, CES 2016 etkinlikleri kapsamında hazırladığı olağanüstü sürprizle &...

Yüzyılın Gösterisi (12 Ocak 2016)

Teknolojinin sanatla mükemmel birleşimi ile hazırlanan muhteşem gösteri Guinnes Rekorlar Kitabı’na da girdi

Dünyanın en büyük yarı iletken mikroişlemci üreticisi Intel, CES 2016 etkinlikleri kapsamında hazırladığı olağanüstü sürprizle çok ilginç bir rekora da imza attı.

Intel’in ekibi, orkestranın canlı çaldığı Beethoven’ın 9. Senfonisi eşliğinde üzerlerinde renkli ışıklar bulunan tam 100 adet drone’u uyumlu bir koreografi ile dans ettirdi. Ortaya izleyen herkesi hayran bırakan muhteşem bir ses ve ışık gösterisi çıktı. Daha önce drone’lar ile ilgili bazı projelerde adı geçen dünyaca ünlü teknoloji devi, en fazla drone’u aynı anda ve uyumlu bir şekilde kontrol edebilmesi nedeniyle Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmeye hak kazandı.

Küçük bir havaalanında gerçekleştirilen gösteride, aynı anda havalanan 100 adet ışıklı drone senkronize hareketleriyle mükemmel bir görüntü ortaya çıkardı. Bu kadar fazla drone’u senkronize bir şekilde hareket ettirmek zaten oldukça zorken bununla da yetinmeyen Intel, drone’ların çalan müzikle de uyumlu şekilde dans etmelerini sağladı. Sonuç olarak ise ortaya haberin görselindeki videodan izleyebileceğiniz etkileyici görüntüler çıktı.

Gösterinin nasıl hazırlandığını ise aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.