YouTube’dan Canlı Yayın Atağı!

Yılsonuna yaklaşırken sosyal ağların üst üste yaptıkları güncelleme kervanına YouTube da katıldı ve canlı yayın hizmetini tüm kullanıcılarına açtı. Önceden Youtube’da canlı yayın yapabilmek için özel bir hesabınız olması gerekirken, yeni gelen düzenleme ile bu öz...

YouTube’dan Canlı Yayın Atağı! (18 Aralık 2013)

Yılsonuna yaklaşırken sosyal ağların üst üste yaptıkları güncelleme kervanına YouTube da katıldı ve canlı yayın hizmetini tüm kullanıcılarına açtı.

Önceden Youtube’da canlı yayın yapabilmek için özel bir hesabınız olması gerekirken, yeni gelen düzenleme ile bu özelliği artık herkes kullanabilecek.

Şu ana kadar Youtube üzerinden canlı yayın yapabilmek için özel bir hesaba ihtiyacımız vardı. Sadece belirli, popüler hesaplara sunulan canlı yayın olanağı, artık YouTube hesabına sahip herkes tarafından kullanılabilecek.

Yenilik, önümüzdeki birkaç hafta içinde tüm dünyadaki YouTube kullanıcılarına sunulmuş olacak. Bu nedenle işlevi henüz kullanamıyorsanız, sadece biraz daha beklemeniz gerekiyor.

Bu özelliği kullanmaya yetkisi olanların öncelikle hesaplarını telefonlarıyla doğrulamaları gerekiyor.  Bunun yanında hesabınızın durumunun “iyi” olması, yani telif hakkına sahip muhtevalar paylaşmak yüzünden uyarı almamış olmanız gerekiyor. YouTube’da canlı yayın yapmaya yönelik bilgileri, hizmetin blogspot sayfasından edinilebilirsiniz.