YouTube Tv, cepten mobil televizyon yayınına başlıyor

YouTube, ABD'de 40'dan fazla televizyon kanalının mobil olarak canlı yayınına başlayacak. YouTube, ABD’de cep telefonu üzerinden televizyon yayınına başlayacağını duyurdu. YouTube'dan yapılan açıklamada, kullanıcıların, ‘YouTube TV’ adlı ye...

YouTube Tv, cepten mobil televizyon yayınına başlıyor (1 Mart 2017)

YouTube, ABD'de 40'dan fazla televizyon kanalının mobil olarak canlı yayınına başlayacak.

YouTube, ABD’de cep telefonu üzerinden televizyon yayınına başlayacağını duyurdu.

YouTube'dan yapılan açıklamada, kullanıcıların, ‘YouTube TV’ adlı yeni hizmet sayesinde ABC, CBS, FOX, NBC gibi 4 büyük yayın ağına bağlı televizyon kanalları, ESPN dahil 10 spor kanalı ve ek olarak onlarca bölgesel haber ve kablolu televizyon kanalını izleyebileceği bildirildi.

YouTube TV'ye abonelik aylık 35 dolar

YouTube TV'ye iOS ve Android ile uyumlu cep telefonu ve tabletlerden girilebileceği duyurulan açıklamada, Google Chromecast'e sahip kullanıcıların televizyonlarında da YouTube TV hizmetinden yararlanabileceği bilgisi verildi.

YouTube Red Originals'ın film ve dizilerinden de kullanıcıların ücretsiz faydalanabileceği bilgisine yer verilen açıklamada, aylık 35 dolar olacak YouTube TV hizmetinin çok yakında kullanıma sunulacağı kaydedildi.

Yaklaşık 35 önemli kanalın yayınlarını sunsa da Amerika’daki televizyon pazarının tüm önemli kanallarını sahip olmayacak olan YouTube TV, HBO, CNN, TBS, TNT, AMC Networks, Discovery Communications, Time Warner ve A+E Networks gibi önemli kuruluşların yayınlarına sahip olamayacak.

YouTube'un hedefinde gençler var

Genç izleyicileri hedefleyen uygulama hakkında konuşan YouTube’un CEO’su Susan Wojcicki, gençlerin hala The Ellen DeGeneres ve Carpool Karaoke gibi televizyon programlarını takip ettiğini belirtti.

Financial Times’ın haberine göre, Wojcicki, “Milenyum kuşağının televizyonu sevdiğine şüphe yok. Fakat televizyonu geleneksel bir şekilde izlemek istemiyorlar. İstedikleri zaman ve kendi koşullarında televizyonla etkileşime geçmek istiyorlar” diye konuştu.