YouTube, paralı kanalı YouTubeRed’i hizmete sundu

Dünyanın en büyük video servisi olan YouTube, yeni servisi Youtube RED'i duyurdu. Tanıtım videosunu ve dünyaca ünlü teknoloji sitesi Verge’nin bu konudaki incelemesini sunuyoruz. Youtube Red’in Youtube ile arasındaki en büyük farklar hi&cce...

YouTube, paralı kanalı YouTubeRed’i hizmete sundu (22 Ekim 2015)

Dünyanın en büyük video servisi olan YouTube, yeni servisi Youtube RED'i duyurdu. Tanıtım videosunu ve dünyaca ünlü teknoloji sitesi Verge’nin bu konudaki incelemesini sunuyoruz.

Youtube Red’in Youtube ile arasındaki en büyük farklar hiçbir reklam bulunmuyor, uygulama ekran kilitliyken veya arka planda çalışabiliyor, çevrimdışı izleme özelliği ile videoları telefonunuza veya bilgisayarınıza kaydedebiliyorsunuz. Ayrıca Youtube hesabınıza giriş yapabildiğiniz her yerde kullanım imkanı veren servis Xbox ile PlayStation 4 gibi cihazlarda da kullanılabiliyor. Ayda 10$ ücrete sahip olan Youtube Red, ilk etapta sadece Amerika’yı kapsayacak ve ilerleyen günlerde dünya genelinde kullanıma sunulacak. Youtube Red ile birlikte tanıtılan diğer bir uygulama ise Youtube Music.

Youtube Music adından da anlaşılabileceği üzere yeni şarkılar keşfetmek ve daha kaliteli müzik deneyimi sunmayı hedefleyen bir platform. Youtube Music, Youtube'un sahip olduğu devasa video klip arşivi ve bünyesindeki müzik kanalları ile Spotify ve Apple Music karşısında ciddi bir rakip olabilir. Youtube Music kullanabilmek için Red aboneliğinizin olması yeterli.