‘Yok Artık’ Dedirten Dramatik Bir Hayat

Eğer kendinizin çok şanssız ve bahtsız olduğunu sanıyorsanız, bu haberi okuduktan sonra bir kez daha düşünün! Dün Ankara’da 3 infaz koruma memurunun öldürüldüğü saldırıda ölen Ali Duran’ın ağır yaralanan eşinin hayat dramı yanında, sizinkiler çok hafif kalabi...

‘Yok Artık’ Dedirten Dramatik Bir Hayat (23 Ocak 2013)

Eğer kendinizin çok şanssız ve bahtsız olduğunu sanıyorsanız, bu haberi okuduktan sonra bir kez daha düşünün! Dün Ankara’da 3 infaz koruma memurunun öldürüldüğü saldırıda ölen Ali Duran’ın ağır yaralanan eşinin hayat dramı yanında, sizinkiler çok hafif kalabilir.

Seda Duran’ın hayat hikayesi duyanlara ”bahtı kara” dedirtiyor.

Sincan Cezaevi kampüsündeki bir banka şubesinde çalışan Seda Duran, her sabah olduğu gibi infaz ve koruma memuru eşi Ali Duran ile servis otobüsüne bindi. Otobüs Ahi Mesut Bulvarı Kavşağı’na geldiği sırada infaz koruma memuru Emre Ençok silahını çıkarıp ateş etmeye başladı. 3 gardiyanın hayatını kaybettiği saldırıdan Seda Duran ağır yaralı kurtuldu.

Acılar peşini bırakmadı

Bu, Duran’ın ilk kurtuluşu değildi. 1978 doğumlu Seda Duran, 1999 yılındaki Marmara Depremi’nde Gölcük’te enkaz altında kaldı. Depremde annesini, babasını, kardeşini ve anneannesini kaybeden Duran, kendi çabalarıyla 5 katlı apartmanın enkazından çıkmayı başardı. Babaannesiyle yaşamaya başlayan Duran, Cumhuriyet Üniversitesi’nden mezun oldu.

Yaşadığı tüm acılara rağmen ayakta durmaya çalışan Seda Duran, hayata dercesine 2004’te nikah masasında ”evet” dedi. Ancak Duran’ı balayında acı bir sürpriz bekliyordu. Tatil yapacakları otele varmalarından birkaç saat sonra fenalaşan eşini, hastaneye yetiştiren Duran, aldığı ölüm haberiyle bir kez daha yıkıldı.

Defalarca işten çıkarılan Duran, Sermaye Piyasası Kurulu’nda bir süre çalıştı. Ailesinin ve arkadaşlarının desteğiyle ayakta kalabilen Seda Duran bir bankada çalışmaya başladı.

Bankanın Sincan Cezaevi Kampüsü’ndeki şubesine atanan Duran, 12.12.2009’da infaz ve koruma memuru Ali Duran ile evlendi. Duran çifti, 2011’de dünyaya gelen oğullarına Mert ismini verdi.

Seda Duran’ın yaklaşık 4 yıldır yolunda giden hayatı, bu sabah eşiyle birlikte kullandığı servis otobüsünde bir kez daha değişti.

İnfaz ve koruma memuru Emre Ençok’un silahından çıkan mermiler, 3 meslektaşının ölümüne, Seda Duran’ın ağır yaralanmasına neden oldu. Vücuduna 5 kurşun isabet eden Seda Duran’ın geçirdiği ameliyatın ardından yoğun bakımdaki tedavisi sürüyor.

Ali Duran ile Seda Duran’ın bir süredir çalıştıkları kurumları değiştirmek istedikleri öğrenildi.

Seda yine, yeniden, bu kez de hayata tutundu

AA muhabirinin Dr. Nafiz Körez Sincan Devlet Hastanesi yetkililerinden aldığı bilgiye göre, dün yapılan ameliyatla hayati risk oluşturan batın bölümündeki 2 kurşun çıkarılan Duran’ın vücudunun aynı bölümünde 3 kurşun daha bulunuyor.

Yetkililer, ameliyat sırasında hasta açısından yaşamsal risk oluşturan kurşunların çıkarıldığını, diğer 3 kurşunun şu anda problem teşkil etmediğini bildirdiler.

Hastanın genel durumunun iyi ve stabil olduğunu, ancak her ameliyat sonrası görülebilecek komplikasyonların Duran için de geçerli olduğunu ifade eden yetkililer, ”Her şey yolunda gider, bir terslik olmazsa kendisini 1-2 gün içinde toparlar ve servise çıkabilir” ifadesini kullandılar.

Hastane yetkilileri, Seda Duran’a eşinin vefat haberinin henüz verilmediğini bildirdiler.

(Milliyet ve AA)