Yeni iPhone’un Özellikleri ve Fiyatı

Lansmanın ayrıntıları hakkında bilgi vermekten kaçınan Apple'ın 2011'den beri olduğu gibi Eylül ayında yeni iPhone'un lansmanını yapacağına kesin gözüyle bakılıyor. Peki iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ta ne gibi yenilikler karşımıza çıkaca...

Yeni iPhone’un Özellikleri ve Fiyatı (1 Eylül 2015)

Lansmanın ayrıntıları hakkında bilgi vermekten kaçınan Apple'ın 2011'den beri olduğu gibi Eylül ayında yeni iPhone'un lansmanını yapacağına kesin gözüyle bakılıyor. Peki iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ta ne gibi yenilikler karşımıza çıkacak?

iPhone 6S ve iPhone 6S Plus adını alması beklenen cihazların bir önceki modelde olduğu gibi 4.7 ve 5.5 inç büyüklüğünde olması bekleniyor.

Renk seçeneklerini çoğaltacağı belirtilen Apple'ın yeni, iPhone modellerinde 'rose gold' renk seçeneğini de sunmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Son 4 yıldır benzer bir takvim izleyen Apple'ın 9 Eylül'de tanıtılacak olan iPhone 6S ve iPhone 6S PLus 18 Eylül'de satışa sunması bekleniyor.

iPHONE KAÇ PARADAN SATIŞA SUNULACAK?

Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan bir başka iddiaya göre, yeni iPhone modellerinin yurtdışı fiyatları şöyle olacak:

iPhone 6s (Uzay Grisi), iPhone 6s (Gümüş) ve iPhone 6s (Altın)'ın 16 GB'lık versiyonu 699 Euro'dan, 64 GB'lık versiyonu 799 Euro'dan,128 GB'lık versiyonu ise 899 Euro'dan satılacak.

iPhone 6s Plus (Uzay Grisi), iPhone 6s Plus (Gümüş) ve iPhone 6s Plus (Altın)'ın ise 16 GB'lık versiyonu 799 Euro'dan, 64 GB'lık versiyonu 899 Euro'dan, 128 GB'lık versiyonu da 999 Euro'dan satılacak.

Apple'ın  yeni iPhone modellerinde kamera konusunda Samsung ve Sony'nin benzer modelleri ile rekabette geri kalmamak için bazı geliştirmeler yapacağı iddia ediliyor.

Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan iddialara göre, iPhone 6'da 8 megapiksellik bir kameraya yer veren Apple'ın yeni modelleri 12 megapiksellik kamera ile raflardaki yerini alacak.

Şirketin geçtiğimiz aylarda iPad Air 2 ve iPad Mini 3'ün tanıtıldığı toplantıda duyurduğu Apple SIM'in yeni iPhone modellerinde bulunacağı sıklıkla dile getirilen iddialar arasında.

iOS 9 ile çalışacak iPhone 6S'in 64 GB ve 128 GB'lık modellere sahip olacağı, kamera kalitesinin de 1080 hd olacağı tahmin ediliyor.

Bir başka iddiaya göre, Apple, iPhone 6S'te  Apple Watch Sport'ta bulunan 7000 alüminyum isimli malzemeyi kullanacak.

Bu malzeme sayesinde yeni iPhone modellerinin kullanımda olan modellere oranla yüzde 60 daha kuvvetli olacağının altı çiziliyor.

sputniknews