Yeni Bir Televizyon Kanalı Geliyor

Haluk Şahin ve Uğur Dündar Yeni Bir Televizyon Kanalı İle Ekranlara Dönüyorlar. Deneyimli kitle iletişimi akademisyeni ve gazeteci Prof. Dr. Haluk Şahin katıldığı televizyon programlarında, Uğur Dündar ile birlikte yeni kurulmakta olan bir televizyon kanalının yönetiminde görev a...

Yeni Bir Televizyon Kanalı Geliyor (27 Aralık 2012)

Haluk Şahin ve Uğur Dündar Yeni Bir Televizyon Kanalı İle Ekranlara Dönüyorlar.

Deneyimli kitle iletişimi akademisyeni ve gazeteci Prof. Dr. Haluk Şahin katıldığı televizyon programlarında, Uğur Dündar ile birlikte yeni kurulmakta olan bir televizyon kanalının yönetiminde görev alacaklarını açıkladı.

Geçtiğimiz ay “Kim Korkar Soruşturmacı Gazeteciden” adlı yeni kitabını çıkaran Haluk Şahin, önce Yeni Asır Tv’de yayınlanan “Laf Ofisi” programına konuk oldu. Şahin, programdaki açıklamalarıyla Uğur Dündar’la birlikte tekrar ekrana dönme mesajı verdi.

Neslihan Acu ve Sezin Sivri’nin sunduğu Laf Ofisi programına katılan Haluk Şahin, son kitabı “Kim Korkar Soruşturmacı Gazeteciden?” ile ilgili soruları yanıtladı ve Uğur Dündar’la birlikte yeniden bir kanalda çalışacaklarını söyledi.

Haluk Şahin programda bu konuda şunları söyledi:

“Uğur Dündar ve ben en uzun süreler ekranlara çıkan insanlarız. Uğur Dündar 1972 Münih Olimpiyatları’nda başladı, ben 74’te başladım. Şimdi belki yine birlikte çalışacağız. Türk medyasının çok ciddi bir kriz geçirdiği bu dönemde, halkın gerçekleri öğrenme hakkını, talebini yerine getirecek bir kanal düşünüyoruz…

Medya krizi aslında toplum krizidir. Toplumun tamamı tarafından güvenilecek haber kaynaklarının, televizyonların ortaya çıkması gerek. Dünyada bu var. Mesela The New York Times. Türkiye’nin de böyle mecralara ihtiyaç var.

Türkiye önümüzdeki 2.5 yıl içinde dört büyük olaydan geçecek. Böyle bir dönemde benim felsefenin ovalarında, edebiyatın bağlarında dolaşacak halim yok. Televizyona dönmek zorundaydım. Bunu iş olarak kabul etmem ama görev olarak kabul ederim.”

Prof. Dr. Haluk Şahin, dün akşam CNN Türk’te canlı yayın konuğu olduğu Aykırı Sorular programında da Enver Aysever’e, bu yeni televizyon projesinden söz etti. Şahin, Uğur Dündar ile birlikte yeni kanalın sahibi değil ama yöneticisi olacaklarını ifade etti. Ayrıntılı açıklama yapılmayan yeni projenin bir haber kanalı olacağı tahmin ediliyor.