Yeme de Seyret!

Guinness Rekorlar Kitabı’na giren dev yiyecekler… Dünyanın dört bir yanında kırılmış ilginç rekorların kayda geçtiği Guinness Dünya Rekorlar Kitabı’nda yer alan bazı yiyeceklerle ilgili fotoğraf ve bilgiler insanı şaşırtıyor. Humus 2010 yılında Lübnanlı Şef Remzi ve ...

Yeme de Seyret! (25 Aralık 2013)

Guinness Rekorlar Kitabı’na giren dev yiyecekler…

Dünyanın dört bir yanında kırılmış ilginç rekorların kayda geçtiği Guinness Dünya Rekorlar Kitabı’nda yer alan bazı yiyeceklerle ilgili fotoğraf ve bilgiler insanı şaşırtıyor.

Humus

2010 yılında Lübnanlı Şef Remzi ve öğrencileri tarafından 7 metre 17 santim çapındaki seramik kap içerinde yapılan humus ile dünya rekoru kırıldı. Bu alanda daha önceki rekor İsrail’e aitti.

Çikolata Bar

Bu dev çikolatayı yapan İngiltereli şef Thorntons özellikle kadınların büyük ilgi ve sevgisini kazanmıştı.

Omlet

Portekiz’in başkenti Lizbon’da 55 aşçı tarafından 6 saatte hazırlanan bu omlet için tam 145 bin yumurta kullanıldı. Bu protein deposunun ağırlığı ise 6.4 tondu.

Düğün Pastası

Amerika’nın Connecticut eyaletindeki şefler tarafından yapılan ve dünyanın en büyük düğün pastası olarak kayda geçen pastanın ağırlığı 7 tona yakındı.

Dondurmalı Kek

Dairy Queen’in şefi ve yardımcıları tarafından, Kanada’nın Toronto kentindeki Yonge-Dundas Meydanı’nda hazırlanan dünyanın en büyük kare pastası, 10.13 ton ağırlığında, 4.45 m uzunluğunda ve 4,06 m genişliğindeydi.

Kup Kek

Georgetown Cupcakes tarafından Washington’da hazırlanan bu devasa keki pişirebilmek için özel fırın yaptırılmış! Bu büyük kek 143 santim çapında ve 36 santim boyunda. Ağırlığı ise tam 306 kg.

Lazanya

Bu lazanya Polonya’da Magillo Restaurant ve Makro Süpermarket işbirliği ile hazırlandı. 305 kg ağırlığındaki bu lazanyayı hazırlamak için 50 kg kıyma, 157 kg domates ve beşamel sos, 25 kg mozzeralla peyniri, 7 kg havuç ve bir sürü de baharat kullanılmış.