Yaratıcılığın Sınırlarını Zorlayan İlginç İç Mimari Tasarımları

Yaşanılan mekanların işlevsel kullanımını arttırmak ve renklendirmek için iç mimarlar dekorasyon konusunda yaratıcılığın sınırlarını zorluyorlar İç mimarlar ya da sanatsal yaratıcı bir ruha sahip olan kişiler, gerek ofis gerekse de günün iş dış...

Yaratıcılığın Sınırlarını Zorlayan İlginç İç Mimari Tasarımları (26 Şubat 2015)

Yaşanılan mekanların işlevsel kullanımını arttırmak ve renklendirmek için iç mimarlar dekorasyon konusunda yaratıcılığın sınırlarını zorluyorlar

İç mimarlar ya da sanatsal yaratıcı bir ruha sahip olan kişiler, gerek ofis gerekse de günün iş dışındaki üçte ikilik zamanının geçirildiği evleri sıkıcılıktan kurtarıp sıcak, renkli, sevimli ve kullanışlı yaşam mekanlarına dönüştürmek için gece-gündüz yenilikçi projeler geliştirmek için çalışıyorlar.

İnsanın içini açan, yaşama sevincini arttıran ilginç tasarımlar, mekanın geneli ya da bir bölümünde uygulanabildiği gibi bazen değişik bir obje bile ortama bambaşka bir ambiyans katabiliyor.

Üstelik bütün bunlar için her zaman çok paralar da gerekmeyebiliyor. Önemli olan paradan çok yaratıcı fikirler. Kişisel bir dokunuş, küçük değişiklikler, minik hareketler, alışılmışın dışındaki farklı bir uygulama, yaşanılan mekanları bambaşka bir hale getirebiliyor. Bazen bu yaratıcı fikirler harcama yerine tasarruf da sağlayabiliyor. Sadece paradan değil yerden de tasarruf.

Yaşam enerjinizi yükseltmek için değişiklik, yenilik her zaman iyidir. Mekanınız, zamanınız ve bütçeniz uygunsa, hayata bağlılığınızı arttırmak için ara sıra farklı arayışlara girmeniz de yarar olabilir. Bulunduğunuz ortamları yaşamaktan zevk alacağınız alanlara dönüştürmek için yaratıcılığın sonu yok, kendinizi hiçbir şeyle sınırlamayın. Ortaya çıkan sonuçlara siz bile şaşırabilirsiniz! Ne kadar gururlansanız azdır!

Doğal taşlar döşenerek oluşturulmuş üç boyutlu duvar tablosu

Birbirine geçmeli ahşap puzzle yer döşemesi

Cam duvarlar ile çevrili ve oturma havuzlu okuma odası

Cablı dikey bahçeli banyo

Eski saat kulesi görünümlü pencere

Fiber optik kablolarla yıldızların yansıtıldığı banyo

Gece manzarası görünümlü perde

Gece uzayın derinliklerini yansıtan duvarlar

Gizli ağaçlı oyun odası

Hamak görünümlü küvet

Koridor zemininde üzeri camlı havuz uygulaması

Kozmik duvar resmi

Okuma köşesi

Ormanda gece efekti veren avize

Ortasında camlı nehir bulunan ahşap masa

Oyun odasındaki ağaç evi tasarımı

Pantone renk örnekleriyle oluşturulmuş vitraylı cam kapı

Renkli geometrik parçalardan oluşan halı

Renkli köpük prizmalaradn yapılmış masa ayağı

Salonun ortasındaki ağaç

Tavanı kütüphaneli çalışma odası

Yerden tasarruf sağlayan işlevsel kullanımlı 'uzay merdiveni'