Yapay Zekalı Sanal Gerçek ‘Sevgili’ Üretiliyor!

Kapris yapmayan, dırdır etmeyen, trip atmayan, iki de bir de kıskanmayan sadık sevgili olur mu? Olur! Sanal gerçeklik iyice gerçek oluyor. Önümüzdeki 10-15 yıl içinde insanların 'kapris yapmayan, dırdır etmeyen' robot sevgilileri olacak. İlişki v...

Yapay Zekalı Sanal Gerçek ‘Sevgili’ Üretiliyor! (30 Nisan 2015)

Kapris yapmayan, dırdır etmeyen, trip atmayan, iki de bir de kıskanmayan sadık sevgili olur mu? Olur!

Sanal gerçeklik iyice gerçek oluyor. Önümüzdeki 10-15 yıl içinde insanların 'kapris yapmayan, dırdır etmeyen' robot sevgilileri olacak.

İlişki ve seks uzmanı Doktor Laura Berman Amerikan Wall Street Journal gazetesine verdiği röportajda, gelecekte 'canlı gibi' görünen robotların insandan ayırt edilemeyeceğini, yapay zekaları sayesinde 'insani hislere' de sahip olacağını söyledi.

'Görünmez Erkek Arkadaş' Çok Tuttu

İnsanların, robotlara sarılabileceği ve hatta cinsel ilişkiye bile girebileceğini belirten Berman, "Robotunuzun ses tonunu ayarlayıp, kulağınıza fısıldamasını sağlayabilirsiniz" şeklinde konuştu.

Doktor Berman, geçen yıl özgün senaryo dalında Oscar ödülü alan "Her" (Aşk) adlı filmindeki 'Samantha' karakterinin gerçekten var olabileceğinin altını çizerken, yeni telefon uygulaması 'Invisible Boyfriend'in (Görünmez Erkek Arkadaş) şimdiden kullanıcısına sanal sevgiliye aşk mesajları attığını hatırlattı.