Yahoo’dan WhatsApp ve Snapchat’e Rakip Yeni Bir Anlık Mesajlaşma Uygulaması: Livetext

Anlık mesajlaşma uygulamaları pazarına Yahoo da girdi Livetext nasıl çalışıyor?  Canlı görüntü var ama ses yok Arkadaşınızla telefonlarınızın ön kamerasını kullanarak birbirinizi görebildiğinizi düşünün. Fakat sesiniz karşı tar...

Yahoo’dan WhatsApp ve Snapchat’e Rakip Yeni Bir Anlık Mesajlaşma Uygulaması: Livetext (3 Ağustos 2015)

Anlık mesajlaşma uygulamaları pazarına Yahoo da girdi

Livetext nasıl çalışıyor?  Canlı görüntü var ama ses yok Arkadaşınızla telefonlarınızın ön kamerasını kullanarak birbirinizi görebildiğinizi düşünün. Fakat sesiniz karşı tarafa iletilmiyor, onun yerine ise yazarak mesajlaşıyorsunuz.

Yahoo’nun yeni geliştirdiği Livetext uygulaması rakiplerine göre daha farklı özellikler barındırıyor. Bunlardan bir tanesi de video görüşme esnasında karşınızdakine anlık olarak ifadeler gönderebiliyorsunuz. Uygulamanın önemli bir özelliği de Snapchat’teki gibi görüntü ve yazıların sohbet sonlandırıldığında silinmesi.

Şirketin asıl planının ise bu uygulamadaMeerkat ve Periscope'taki canlı yayın özelliği olduğu iddia ediliyor.

iOS ve Android sürümleri şimdilik Amerika, İngiltere, Kanada, Franda ve Almanya’da kullanıma sunulan Livetext’in Türkiye’ye ne zaman geleceği ise henüz belli değil.

Yahoo'nun Livetext uygulaması sunduğu yenilikçi özelliklerle, WhatsApp, Snapchat, Facebook Messenger, Google Hangouts, Blackberry Messenger ve Skype gibi güçlü rakipler arasından sıyrılabilecek mi?

Son yıllarda şirketi zarardan döndürmek için bazı adamlar atmaya çalışan Yahoo bakalım bu uygulama ile başarıyı yakalayacak mı? Şirket bir süre önce, popüler olmayan Yahoo Messenger uygulamasını App Store’dan çekmişti.