Twitter’dan Kişiselleştirilmiş Çoklu Zaman Akışı

Twitter, belli konu ve etiketlerin bir arada toplanabileceği kişiselleştirilmiş bir zaman akışı sayfası özelliğini kullanıma sundu. Twitter, yeni bir güncelleme ile artık çoklu zaman tüneli kullanılabileceğini duyurdu. Kullanıcılar, kendi belirledikleri konular ve başlıklarla il...

Twitter’dan Kişiselleştirilmiş Çoklu Zaman Akışı (14 Kasım 2013)

Twitter, belli konu ve etiketlerin bir arada toplanabileceği kişiselleştirilmiş bir zaman akışı sayfası özelliğini kullanıma sundu.

Twitter, yeni bir güncelleme ile artık çoklu zaman tüneli kullanılabileceğini duyurdu. Kullanıcılar, kendi belirledikleri konular ve başlıklarla ilgili kendi zaman tünellerini oluşturabilecek ve bu zaman tünellerinde sadece kendi belirledikleri kullanıcıların ve belirli konularla ilişkili tweet’leri görüntüleyebilecekler.

Tweetdeck üzerinden oluşturulacak zaman akışı sayfalarında kullanıcılar ilgi alanlarına göre sütunlar oluşturup alakalı tweet’leri buralarda görüntüleyebilecek.

Bu özellikle birlikte ilgilenilen konular hakkındaki tweet’leri farklı Tweetdeck sütunlarında bir araya toplanabilecek ve ana akış sayfasında gözden kaçabilen tweet’ler böylelikle ayrı bir bölümde daha net görüntülenebilecek. Twitter ayrıca geliştiricilerin ürünlerine bu özelliği ekleyebilmeleri için API yayınlayacak.

Tweetdeck’te bu özelliği kullanabilmek için “kişiselleştir” sütununu seçmeniz gerekiyor. (Şu anda tüm kullanıcılar ve mobil uygulamalar için kullanılabilir değil) Daha sonra bu sütuna istediğiniz adı verebilirsiniz. Sonrasında oluşturduğunuz bu bölüme tweet’leri eklemek için seçtiğiniz tweet’leri sürükleyip bırakmanız yeterli oluyor.

Aslında bu uygulama Tweetdeck kullanıcılarına yabancı bir uygulama değil zaten Tweetdeck kullanıcıları önceden de çoklu zaman tüneli kullanabiliyorlardı ama artık bu resmi ve daha kullanışlı bir hale geldi.

Twitter’dan yapılan açıklamaya göre bir kaç gün içerisinde tüm Twitter kullanıcıları Tweetdeck ile kişisel zaman tüneli kullanabilecek.