Twitter’dan büyük yenilik: Hesap açmadan da zaman akışındaki tweet’ler görülebilecek

Twitter’ın ana sayfası yenilendi. Artık Twitter’da hesabı olmayan kişiler de sitenin ana sayfasında ünlülerin ve haber sitelerinin tweet’lerini görebilecek. Kurulduğu günden bu yana finansal açıdan en zor günlerini yaşayan, hisseleri 2013&rs...

Twitter’dan büyük yenilik: Hesap açmadan da zaman akışındaki tweet’ler görülebilecek (4 Şubat 2016)

Twitter’ın ana sayfası yenilendi. Artık Twitter’da hesabı olmayan kişiler de sitenin ana sayfasında ünlülerin ve haber sitelerinin tweet’lerini görebilecek.

Kurulduğu günden bu yana finansal açıdan en zor günlerini yaşayan, hisseleri 2013’de halka arz edildiği değerin de altına düşen ve geçen hafta Wall Street’te satılacağı söylentileri ciddi ciddi konuşulmaya başlayan Twitter’dan bu arada bir yenilik daha geldi.

BBC’de yer alan habere göre, Twitter kullanıcıları hesaplarına girmeden, sitenin ana sayfasında ünlülerin ve haber sitelerinin tweet’lerini görebilecek. Gerçek zamanlı sayfada, tweet’ler için arama da yapılabilecek.

Yeni tasarım ABD ve Japonya’da bir süredir deneniyordu. Twitter, bugünden itibaren 21 ülkede daha yeni ana sayfasıyla hizmet verecek.

Bu ülkeler arasında Türkiye yok

Soho Strategy adlı dijital danışmanlık şirketinden David Wilkinson, şirketin daha dazla kişiye ulaşmaya çalıştığını belirterek, “Ancak Twitter’ın, kullanıcıları hizmetlerini kullanmaktan alıkoyan sorunları çözmesi gerekiyor. Eski ana sayfa, kullanıcıları abone olma ya da uygulamayı indirmeye özendiriyordu. Şimdiki sayfa ise kayıtlı kullanıcılar dışındaki insanları hedef alıyor ve hesaplarına girmelerine gerek kalmadan içeriği görebilmelerini sağlıyor” dedi.

320 milyon kayıtlı kullanıcı

Wilkinson “Ancak bu uygulama, algoritmik içerik toplamanın insan eliyle içerik toplamadan daha iyi olduğunu ve kendi zaman tüneli modellerinin sorunlu olduğunu tescil etmeleri anlamına geliyor” diye konuştu.

Twitter Snapchat ve Facebook gibi rakipleriyle rekabette zorlanıyor. 2014’te borsaya kote olan şirketin hisselerinin değeri düşüyor.

Sosyal paylaşım sitesinin aylık 500 milyon kullanıcısı var. Ancak Twitter’ın kayıtlı kullanıcı sayısı 320 milyon.

Yeniden tasarlanan ana sayfada, sitede en fazla ilgi gören Twitter kullanıcılarının mesajlarına yer verilecek.