Twitter’da ‘DM’den Yürümenin’ Yolu Açıldı!

Twitter kullanım özelliklerine bir yenisini daha ekledi. Artık sadece sizi takip edenlere değil artık herkese DM (Direct Message) atabileceksiniz. Böyle Twitter’da özel mesajla yeni bir cephe daha açılmış oluyor. Twitter yeni özelliğini fazlaca bir duyuru yap...

Twitter’da ‘DM’den Yürümenin’ Yolu Açıldı! (21 Nisan 2015)

Twitter kullanım özelliklerine bir yenisini daha ekledi. Artık sadece sizi takip edenlere değil artık herkese DM (Direct Message) atabileceksiniz. Böyle Twitter’da özel mesajla yeni bir cephe daha açılmış oluyor.

Twitter yeni özelliğini fazlaca bir duyuru yapmadan hayata geçirdi. Twitter'da bundan böyle sizi takip etmeyenlere de DM yani özel mesaj atabileceksiniz.

Twitter kurulduğu günden bu yana sadece birbirlerini takip eden kullanıcıların DM'leşmelerine olanak veriyordu. Yani siz Twitter'dan herhangi bir kullanıcıya DM atmak istediğinizde o kişinin de sizi takip ediyor olması gerekiyordu.

'Reklam Bombardımanı Başlar Mı?' Kaygısı

Ancak Twitter'ın dün gece gece geç saatlerde yayına verdiği yeni özelliği ile artık sizi takip etmeyenlere de rahatça mesaj gönderebilecek ya da sizin doğrudan takip etmediğiniz Twitter hesaplarına da DM yollayabileceksiniz. Twitter’ın bu özelliği daha çok reklam geliri elde etmek için hayata geçirdiği eleştirileri de ilk günden başladı.

‘Herkesten DM Al’ı Açık Tutmanız Gerek

Twitter hesabınızın herkesten DM alabilmesi için “Herkesten DM al” özelliğinizin seçili olması gerekiyor.

Bunun için; Ayarlar > Güvenlik Gizlilik > Receive Direct Messages from anyone (Herkesten DM al) özelliğini açmanız gerekiyor. Bu özelliği aktif hale getirdikten sonra 'Değişiklikleri Kaydet' butonuna basmanız yeterli.

DM Atamıyorsanız Ayarınızı Açın

Eğer sizi takip etmeyen bazı hesaplara DM atabiliyor, bazılarına da atamıyorsanız sebebi yukarıda bahsettiğimiz ayarla ilgili… Bu ayarı aktif hale getirmeyenler yine eskisi gibi sadece takip ettikleri kişilerden DM alacak.