Twitter’a TV İzleme Özelliği Ekleniyor

Twitter, kablolu TV sağlayıcısı Comcast ile yaptığı anlaşma sonucu televizyon kanallarının yayınlarını kendi üzerinden vermeye başlayacak NBC Universal’ın sahibi olan Comcast ’ın geliştirdiği ve Twitter işbirliği ile tweet’lere Kasım ayı itibariyle eklemeye başlayacağ...

Twitter’a TV İzleme Özelliği Ekleniyor (10 Ekim 2013)

Twitter, kablolu TV sağlayıcısı Comcast ile yaptığı anlaşma sonucu televizyon kanallarının yayınlarını kendi üzerinden vermeye başlayacak

NBC Universal’ın sahibi olan Comcast ’ın geliştirdiği ve Twitter işbirliği ile tweet’lere Kasım ayı itibariyle eklemeye başlayacağı “See It” butonuna tıklandığında doğrudan o sırada canlı olarak yayınlanan programlar izlenebilecek.

The Verge‘e göre Twitter bu yeni özelliğini gelecek zamanlarda DVR kayıt modu ile de sunabilir. Diğer bir deyişle kaçırdığınız programları kaydedebilir ve sonrasında izleyebilirsiniz. Kanallar arasında Twitter üzerinden gezebileceğiniz bu yeni özellikle Twitter bir uzaktan kumandaya dönüşeceğe benziyor.

Tweet’ler üzerinden TV reytinglerinin ölçümlenmesi konusunda Nielsen ile işbirliği yapan Twitter, sosyal TV alanına büyük yatırımlar yapıyor. Tweet’lerin TV programlarının reytinglerini artırdığı bilinen bir gerçekken Comcast ile Twitter arasındaki bu yeni işbirliği NBC Universal programları için direkt reyting demek. Diğer bir deyişle kullanıcılar tweet’leri okuyup televizyonlarını açmak yerine, şuan YouTube ve Vine videolarında olduğu gibi doğrudan tweet’e tıklayıp cihazlarından bu programları canlı canlı izleyebilecekler.