Twitter, Facebook, YouTube ve Instagram 2013 Yılının Trendlerini Yayınladılar

En büyük dört sosyal ağ 2013 yılına damgasını vuran önemli olay ve kişileri seçtiler ancak Gezi Direnişi’ni görmezlikten geldiler. Twitter geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da geleneği bozmadı ve 2013 yılında öne çıkan olay ve yıla damgasını vuranları tek bir sayf...

Twitter, Facebook, YouTube ve Instagram 2013 Yılının Trendlerini Yayınladılar (15 Aralık 2013)

En büyük dört sosyal ağ 2013 yılına damgasını vuran önemli olay ve kişileri seçtiler ancak Gezi Direnişi’ni görmezlikten geldiler.

Twitter geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da geleneği bozmadı ve 2013 yılında öne çıkan olay ve yıla damgasını vuranları tek bir sayfada yayımladı. 2013, haberler, eğlence, spor ve vitrin kategorilerine ayrılan sayfada dünya çapındaki son dakika haberleri de ay ay incelenebiliyor.

Dünya üzerindeki pek çok olayı bu sayfasında yayımlayan Twitter, Gezi Parkı direnişini ise atlamış görünüyor. #occupygezi #direngeziparki gibi günlerce trending topic listesinden düşmeyen hastag’leri görmezden gelen Twitter, 2013 yılının en çok retweet edilen tweetini de açıkladı. 2013′ün en çok retweet edilen tweet’i ise Glee dizisinin ünlü oyuncusu Lea Michele’e ait. Michele’in dizideki rol arkadaşı ve sevgilisi Cory Monteith’in ölümünün ardından attığı tweet sosyal ağ üzerinde 408 bin 266 kez retweet edilerek birinci sıraya oturmuş durumda.

FACEBOOK’TA SEÇTİ

Facebook da tüm yıl boyunca site üzerinden en çok konuşulan konu başlıklarına göre 2013’ün sosyal medya trendlerini açıkladı.

İşte Facebook’un ‘Top 10’u:

1- Papa Francis

2- ABD başkanlık seçimleri

3- Kraliyet bebeği

4- Filipinler’de yaşanan tayfun

5- Harlem Shake

6- ABD’nin Colorado eyaletinde yaşanan ve binlerce haneyi yıkan sel felaketi

7- Miley Cyrus

8- Boston Maratonu

9- Tour de France

10- Nelson Mandela

YOUTUBE’DA BU YIL EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR

Video paylaşım sitesi YouTube da her yıl olduğu gibi en çok izlenen videolardan oluşturduğu bir klip yayınladı.

INSTAGRAM’DA 2013’ÜN EN BEĞENİLEN FOTOĞRAFI

Yeni yıla sayılı günler kala, kullanıcılar arasında mesajlaşma özelliğini de duyuran popüler uygulama, 2013’ün en popüler dünya şehrinin New York olduğunu açıkladı.

Her gün 55 milyon fotoğrafın eklendiği Instagram’da 2013 yılının en çok beğenilen fotoğrafı ise Justin Bieber’a ait. Biber’ın Will Smith ile birlikte çektirdiği fotoğrafı, 1 milyon 500 binden fazla beğeni sayısına ulaştı.