Taksim Meydanı Karnaval Alanına Döndü!

“duran adam”, “duran adama karşı duran adam” ve şimdi de “bikinili kadın” ile “zincirli adam” Taksim’de bikinisiyle dans eden kadın hareketli anların yaşanmasına neden oldu. Bazı eylemciler ve bir kadının tepki gösterdiği Mine Dost adlı kadın Taksim Meydanı̵...

Taksim Meydanı Karnaval Alanına Döndü! (20 Haziran 2013)

“duran adam”, “duran adama karşı duran adam” ve şimdi de “bikinili kadın” ile “zincirli adam”

Taksim’de bikinisiyle dans eden kadın hareketli anların yaşanmasına neden oldu. Bazı eylemciler ve bir kadının tepki gösterdiği Mine Dost adlı kadın Taksim Meydanı’ndan ayrıldı. Bir süre sonra tekrar geri dönerek soyunan Dost, bu kez gözaltına alındı.

Saat 19.00 sıralarında Taksim Meydanı’na gelen ve adının Serkan olduğu öğrenilen başka bir eylemci ise Gezi Parkı eylemlerine destek vermek için kendisini Cumhuriyet Anıtı’ndaki bir heykele zincirledi. “Eylemci Gezi Parkı burada. Hepimiz ne işin çıktığını biliyoruz. Söksünler bakalım bunu. Türk bayrağı burada” diye konuştu. Bazı vatandaşlar eylemciyi alkışlarken bazı vatandaşlar da “Atla atla” diye tempo tuttu. Bir süre sonra olay yerine gelen polis ekipleri eylemciyi, bağlı olduğu zinciri keserek gözaltına aldı. (DHA)