Sosyal medyayı sallayıp, Türkiye gündemine oturan Filli Boya’nın ‘Anca beraber, kanca beraber’ filminin perde arkası ve yapımcı künyesi

Filli Boya'nın sosyal medya hesabından paylaştığı 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için çektiği ve bir reklam filime göre ‘uzun metrajlı’ sayılabilecek film büyük ilgi gördü. Reklam filminde kadının sosyal haya...

Sosyal medyayı sallayıp, Türkiye gündemine oturan Filli Boya’nın ‘Anca beraber, kanca beraber’ filminin perde arkası ve yapımcı künyesi (7 Mart 2017)

Filli Boya'nın sosyal medya hesabından paylaştığı 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için çektiği ve bir reklam filime göre ‘uzun metrajlı’ sayılabilecek film büyük ilgi gördü. Reklam filminde kadının sosyal hayattaki önemine vurgu yapıldı. Klip sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor…

Anadolu insanıyla, köylülerle çekilen klipte konuşanlar, kadının değerini anlatıyor. "Kadınlar gülmezse çiçekler de açmasın" ifadelerinin geçtiği klipte kadının Türkiye'deki anlamına dikkat çekiliyor.

Klip Filli Boya'nın Twitter hesabından da "Kadınlarımız için 'anca beraber, kanca beraber.' 8 Mart Dünya Kadınlar Günü filmimiz yayında" sözleriyle paylaşıldı.

İzleyicilerin sosyal medya ve forumlarda en çok yaptıkları ortak yorum ise “bundan güzel ‘hayır’ tanıtımı olamazdı. CHP acilen bu filmi hazırlayan ekip ile anlaşıp yeni bir tanıtım filmi hazırlamalı” oldu.

En başarılı sosyal sorumluluk kampanyası olabilir

Kadın çalışmalarına verdiği önemle bilinen Filli Boya, 8 Mart Kadınlar Günü’ne özel bir reklam kampanyası yayınladı. Kadınların birliğine ve dayanışmasına vurgu yapılan reklamda Anadolu’dan kadınlara ve onlara destek olan erkeklere yer veriliyor.

Filmin tamamı yayınlanmadan önce dört adet müzikli kısa teaser’ı yayınlandı.

#AncaBeraber hashtag’iyle paylaşılan filmin ‘teaser versiyonları’ndaki müziği ise Can Kazaz ve Nilipek düeti olan "Kendi Halimde" oldu.

FİLMİN KÜNYESİ

Reklamveren: Betek

Reklam Ajansı: Kurtarılmış Bölge

Kreatif Direktör: Gözde Akpınar

Metin Yazarı: Aytunç Erkekoğlu

Art Direktör: Ercan İmer

Kurumsal İletişim Müdürü: Selda Uzun

Yönetmen: Sinem Cezayirli

Yapım: Ya Da Film

Yapımcı: Suat Küçükaydın, Hakan Fıçıcı

Post Prodüksiyon Şirketi: Vfor Post

Müzik: "Kendi Halimde" Can Kazaz feat. Nilipek

FİLMİN TAMAMI