Sosyal Medyada 2015’in En Beğenilenleri

Twitter, Facebook, YouTube ve Instagram 2015 yılının trendlerini yayınladılar Yılsonu yaklaştıkça çeşitli medya kuruluşları da yılın ‘en’lerini açıklamaya devam ediyorlar. En büyük dört sosyal ağ da 2015 yılına damgasını vuran ö...

Sosyal Medyada 2015’in En Beğenilenleri (16 Aralık 2015)

Twitter, Facebook, YouTube ve Instagram 2015 yılının trendlerini yayınladılar

Yılsonu yaklaştıkça çeşitli medya kuruluşları da yılın ‘en’lerini açıklamaya devam ediyorlar. En büyük dört sosyal ağ da 2015 yılına damgasını vuran önemli olay ve kişileri seçtiler.

2015’de Twitter’da en çok bunlar konuşuldu

Diğer sosyal ağlar gibi Twitter’ da bu yıl öne çıkan kişi ve olaylarla ilgili rakamsal bilgileri resmi bloğunda yayınladı. Yılın olayı diğer sosyal ağlarda olduğu gibi ‘Paris katliamı’.

Twitter'ın bu yılki "Year on Twitter" çalışmasına baktığımızda en çok #TheDress tartışması, ABD'de eşcinsel evliliğin yasallaşması ve One Direction'ın müziğe ara vermesi konuşulmuş. Bunların yanında Kadınlar Dünya Kupası, bomba yapmakla suçlanan Ahmed Mohamed'in tutuklanması, Paris'teki terör saldırısı ve New Horizons uzay aracının Plüton'un üzerinden uçuşu da yine yılın en çok konuşulan olaylarından olmuş.

2015'in en çok retweet edilen tweet'i ise İngiliz müzik grubu One Direction grubundan ayrılan Zayn Malik'in gruptan ayrılmasının ardından bir diğer One Direction üyesi Harry Styles tarafından atılan tweet olmuş. Bu tweet 720 binden fazla retweet almış.

Facebook’a göre 2015’e damgasını vuran olaylar ve kişiler

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, her yıl olduğu gibi bu yıl da 2015'e damgasını vuran olayları ve çok konuşulanları hazırladığı bir video ve liste ile paylaştı.

Milyonlarca kullanıcısı olan sosyal paylaşım sitesi Facebook, 2015 yılına damgasını vuran anlara ve insanlara, toplumsal tepkileri tetikleyen olaylara ve en çok tercih edilen mekanlara ilişkin bir çalışma hazırladı.

2015 Year in Review from Facebook on Vimeo.

Facebook, 2015 yılı boyunca elde ettiği tüm verileri kullanıcılarına ve dünyaya ulaştırmak için hazırladığı çalışmada, bu verileri bir video ve listeler halinde paylaştı.

Facebook’un 2015 Yılına Genel Bir Bakış listesinde en çok konuşulan olaylarda ABD’deki başkanlık seçimleri ilk sıraya yerleşirken, hakkında en çok konuşulan müzisyen Ed Sheeran, dizi Game of Thrones ve film Star Wars: Güç Uyanıyor oldu. Hakkında en çok konuşulan politikacılar listesinde Barack Obama, Donald Trump ve Dilma Rousseff ilk üçte, Recep Tayyip Erdoğan ise 7’nci sırada yer aldı. 2015’te hakkında en çok konuşulan sporcular ise Floyd Maryweather Jr. ve Manny Pacquiao oldu.

YouTube’da bu yıl en çok izlenen videolar

Video paylaşım sitesi YouTube da her yıl olduğu gibi en çok izlenen videolardan oluşturduğu bir klip yayınladı.

YouTube’un Türkiye ve dünyada “2015’in Trendleri” sayfasına buradan ulaşarak, müzik, kişi, spor, siyaset, sinema gibi kategorilere ayrılmış olarak ayrıntılı bilgi sahibi olabilir ve seçeceğiniz videoları izleyebilirsiniz.

Ayrıca Türkiye’de YouTube üzerinden 2015’te en çok izlenen ‘trend videolara’ da buradan ulaşabilirsiniz.

Instagram’da 2015’in en beğenilen fotoğrafları

Yeni yıla sayılı günler kala en popüler görsel paylaşım ağı Instagram da yılın en beğenilenlerini açıkladı.

2015 yılı içerisinde en çok beğeni alan Instagram paylaşımları da belli oldu. Listede tahmin edebileceğiniz gibi ünlüler yer alıyor.

Kendall Jenner ile Taylor Swift arasında süren beğeni savaşında K.Jenner’ın açık ara önde olduğunu söyleyebiliriz. Instagram’ın en çok beğenilen 10 fotoğrafı arasında 5 tane Taylor Swift, 2 tane Kendall Jenner, 1 tane Beyonce, 1 tane Selena Gomez ve 1 tane Kylie Jenner paylaşımı yer alıyor.

1 – Kendal Jenner

2 – Taylor Swift

3 – Taylor Swift

4 – Kylie Jenner

5 – Beyonce

6 – Taylor Swift

7 – Selena Gomez

8 – Taylor Swift

9 – Taylor Swift

10 – Kendal Jenner