Son 25 Yılın Dünyada En Etkili 25 İş İnsanı

  NBC Universal’ın sahibi olduğu, kablolu ve uydu aracılığıyla yayın yapan ABD’nin en etkili iş-finans-ekonomi haber kanalı CNBC, 25. Kuruluş yılı nedeniyle son 25 yılın dünyada en etkili 25 iş insanının listesini yayınladı. Kurulduğu 1989 yılından bu yana dünyada, e...

Son 25 Yılın Dünyada En Etkili 25 İş İnsanı (2 Mayıs 2014)

 

NBC Universal’ın sahibi olduğu, kablolu ve uydu aracılığıyla yayın yapan ABD’nin en etkili iş-finans-ekonomi haber kanalı CNBC, 25. Kuruluş yılı nedeniyle son 25 yılın dünyada en etkili 25 iş insanının listesini yayınladı.

Kurulduğu 1989 yılından bu yana dünyada, ekonomi – iş dünyasında çok büyük gelişim ve değişmeler olduğu vurgulandı. Örneğin Dov Jones endeksinin 2.400’ün altında olduğu, internetin olmadığı, Amerika’da 50 milyar dolardan fazla yıllık geliri olan sadece dört şirket varken bugün Apple, Microsoft, Amazon ve Google gibi 50’den fazla şirket olduğu belirtildi.  Ayrıca o yıllarda “e-ticaret” ya da “app.” gibi sözcüklerin henüz sözlüklerde bile yer almadığı anımsatıldı.

İşte CNBC tarafından belirlenen, sıra dışı aykırı duruşlarıyla, öncü davranış ve girişimleriyle kendi alanlarında önemli birer ikon ve lider olan 25 kişi: