Sinema ve iletişim sektörünün profesyonellerinden Cihan Zarakol yaşamını yitirdi

Çeşitli reklam ve belgesel filmlere yapımcı ve yönetmen olarak imza atan, Zarakol İletişim’in kurucularından, Necla Zarakol’un 40 yıllık yaşam arkadaşı Cihan Zarakol dün akşam geçirdiği bir kalp krizi sonucu 66 yaşında hayatını kaybetti. Cihan Zar...

Sinema ve iletişim sektörünün profesyonellerinden Cihan Zarakol yaşamını yitirdi (11 Mart 2016)

Çeşitli reklam ve belgesel filmlere yapımcı ve yönetmen olarak imza atan, Zarakol İletişim’in kurucularından, Necla Zarakol’un 40 yıllık yaşam arkadaşı Cihan Zarakol dün akşam geçirdiği bir kalp krizi sonucu 66 yaşında hayatını kaybetti.

Cihan Zarakol, bir süre kurucusu olduğu Uçan Süvariler Yaratıcı Çözümler şirketinin yöneticiliğini yaptıktan sonra Zarakol İletişim Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyordu.

1970 yılında Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulu'nun ilk mezunlarından olan Cihan Zarakol, Londra Film School'da bir sene animasyon eğitimi gördü. Reji asistanlığı yaptı. Daha sonra reklam filmlerinde yapımcı ve yönetmen olarak çalıştı. Tanıtım, belgesel filmler ve televizyon dizileri çekti. 13 belgesel filme imza attı.

Yönetmen Cihan Zarakol’un bazı film ve dizi çalışmaları:

Oyun Bitti – Sinema Filmi (2000)

Duvardan – Duvara Kısa Film (1997)

Ustura Kemal – TV Dizisi (1996)

Firar – TV Dizisi (1993)

Son dönemde halkla ilişkiler çalışmalarına ağırlık veren Zarakol'un cenazesi, 12 Mart Cumartesi günü Levent Camii'nde öğle namazını müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verilecek.