Şeytan Ayrıntıda Gizlidir!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti sözcüsü Hüseyin Çelik, CNN TÜRK televizyonunda Ahmet Hakan’ın Tarafsız Bölge programında, gazetecilerin sorularını yanıtladı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti sözcüsü Hüseyin Çelik, Çevre Ve Şehircilik Bakanı Erdo...

Şeytan Ayrıntıda Gizlidir! (17 Nisan 2013)

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti sözcüsü Hüseyin Çelik, CNN TÜRK televizyonunda Ahmet Hakan’ın Tarafsız Bölge programında, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti sözcüsü Hüseyin Çelik, Çevre Ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın kendisinden yardım isteyen kanser hastası genç kızın yardım isteğini geri çevirmediğini belirterek “Bakan vicdan sahibi insan olduğu için cebindeki 2 bin lirayı çıkarıp vermiş’ dedi.

Şimdi satır aralarını yorumlayalım:

1. Bakan ATM gibiymiş! En büyük banknot olan 200 TL’lik bile olsa, 2 bin lira 10 adet banknot yapar.

2. Lenf kanseri hastası üniversite öğrencisi Dilek Özçelik, bugün için küçümsenemeyecek bir rakam olan 2 bin lirayı hiç düşünmeden reddedecek kadar onuruna düşkün, sağlam kişilikli bir insanmış.

Dilek, bakanın önüne çıkma şansı olamayan diğer tüm kanser hastalarına da ‘ilaç’ oldu!

Dilek Özçelik’in Bakan Bayraktar’ın verdiği parayı ‘Ben dilenci değilim’ diye reddetmesi üzerine patlak veren olay, piyasadan çekilen kanser ilacının yeniden eczanelere verilmesine yol açtı.

Sosyal Güvenlik Kurumu, Özçelik ve benzeri hastaların kullandıkları Blemisin adlı ilacın Türkiye’de üretilen versiyonuna provizyon verdi. SGK’nın Geri Ödeme Komisyonu’nun provizyon verdiği ilaçlar, hastalar tarafından eczanelerden ücretsiz olarak temin edilebiliyor.

Öte yandan, Dilek Özçelik gibi benzer durumda olan hastaların kullandığı, temininde güçlük çekilen ilaçlardan bazılarına Türkiye’de satış ruhsatı verilirken bazılarının da jeneriğinin üretilmesi sağlandı.

GÜNCELLEME: Hastanede tedavi altında olan Dilek Özçelik, Bakanın kendisine verdiği paranın tahminen 200-300 lira olduğunu belirtti. (DHA)