Selfie Çılgınlığı Yeni Bir Sektör Yarattı

Dünyada sanattan spora, siyasete kadar pek çok alanda moda olan ve sosyal medya üzerinden hızla yayılan selfie çılgınlığı hız kesmiyor. Öylesine ki, uzay mekiği, gözaltına alınma gibi en olmadık mekan ve anlarda bile insanlar selfie çekiyor. Toplantıların, kutlamaların, ziyaret...

Selfie Çılgınlığı Yeni Bir Sektör Yarattı (20 Mayıs 2014)

Dünyada sanattan spora, siyasete kadar pek çok alanda moda olan ve sosyal medya üzerinden hızla yayılan selfie çılgınlığı hız kesmiyor. Öylesine ki, uzay mekiği, gözaltına alınma gibi en olmadık mekan ve anlarda bile insanlar selfie çekiyor. Toplantıların, kutlamaların, ziyaretlerin olmazsa olmazı oldu. Tüm sosyal medya hesapları selfie fotoğrafları ile doldu.

Selfie Çılgınlığı Öylesine Yaygınlaştı ki Aksesuarları Bile Üretildi

Akıllı telefon, tablet bilgisayar ve dijital fotoğraf makineleri ile bu tür fotoğraflar çekme akımı böylesine yaygınlaşınca doğal olarak kendi endüstrisini de oluşturdu.

Fotoğraf sektörüne araç-gereç üreten firmalarda bu fırsatı kaçırmadılar. Daha kolay ve güzel selfie fotoğrafları çekmeyi sağlayacak ürünler geliştirip piyasaya sürdüler. Peynir ekmek gibi satılmaya başlayan bu yeni aksesuarlar selfie’cilerin yeni gözdesi.