Selfie bağımlılığına karşı ilaç geliştirildi!

İngiltere'de bir internet sitesinde 'selfie bağımlılığına' karşı nane aromalı haplar satışa sunuldu. İngiltere'de AntiSelfieTabs isimli bir internet sitesinde, bazı ülkelerde psikiyatrik bir hastalık olup olmadığı konusunda tartışmalar da olan 'selfie ba...

Selfie bağımlılığına karşı ilaç geliştirildi! (8 Kasım 2015)

İngiltere'de bir internet sitesinde 'selfie bağımlılığına' karşı nane aromalı haplar satışa sunuldu.

İngiltere'de AntiSelfieTabs isimli bir internet sitesinde, bazı ülkelerde psikiyatrik bir hastalık olup olmadığı konusunda tartışmalar da olan 'selfie bağımlılığına' karşı nane aromalı haplar satışa sunuldu.

Kutusu 10 dolara satılan ürünü kadınların günde üç, erkeklerinse iki doz alması öneriliyor. Ayrıca her bir kutusunda 36 hap bulunan ürünün yanında prospektüs de veriliyor.

Bu arada sitede, ilaç etkisi taşımadığı belirtilen hapların yalnızca nefesi ferahlattığı ve şaka amaçlı olduğu ifadelerine de yer verildi.

Öte yandan bu ürün ‘şaka' amaçlı olsa da, birçok ülke 'selfie bağımlılığına' karşı önlemler almaya başladı. Sözgelimi Rusya'da İçişleri Bakanlığı tarafından selfie çekmek isterken 100'ü aşkın kişinin yaralanması ve bu kazalar sonucu minimum 10 kişinin ölmesi üzerine ‘güvenli selfie klavuzu' hazırlanmıştı.

Başkent Moskova'da da selfie bağımlıları için bir destek hattı oluşturulmuştu.

sputniknews