Sağlık Çalışanları İş Bıraktı, Protestoya 11 Yaşındaki Yavuz’un Pankartı Damga Vurdu

Samsun’da Göğüs Cerrahisi Uzmanı Dr. Kamil Furtun’un öldürülmesini protesto etmek amacıyla sağlık çalışanları Türkiye genelinde iş bıraktı. İzmir’de ise Sağlık-Sen’in düzenlediği eylemde, 11 yaşındaki Yavuz Kaan Ü...

Sağlık Çalışanları İş Bıraktı, Protestoya 11 Yaşındaki Yavuz’un Pankartı Damga Vurdu (1 Haziran 2015)

Samsun’da Göğüs Cerrahisi Uzmanı Dr. Kamil Furtun’un öldürülmesini protesto etmek amacıyla sağlık çalışanları Türkiye genelinde iş bıraktı. İzmir’de ise Sağlık-Sen’in düzenlediği eylemde, 11 yaşındaki Yavuz Kaan Ünal'ın elinde taşıdığı "Annemi benden çok siz görüyorsunuz, öldürmeyin" şeklinde yazılı döviz damgasını vurdu.

Yurt genelinde sağlık çalışanları daha önceden açıkladığı gibi, Samsun Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Hastanesi’nde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Op. Dr. Kamil Furtun ve sağlıkta şiddete dikkat çekmek için iş bırakma eylemi gerçekleştirdi.

İzmir'de, Sağlık-Sen'in Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde düzenlediği sağlıkta şiddet protestosu eylemine, bir hemşirenin oğlu olan 11 yaşındaki Yavuz Kaan Ünal'ın elinde taşıdığı "Annemi benden çok siz görüyorsunuz, öldürmeyin" şeklinde yazılı döviz damgasını vurdu.

Minik Yavuz, annesinin İzmir Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’nde görev yaptığını anlatan Yavuz Kaan Ünal, "Annem nöbete giderken korkuyorum. Halkımız sağlık çalışanlarına saldırmasın, onlar sizin sağlığınız için var" diye konuştu. (İHA)