Rusya’da Kıyamet Provası!

Meteor düştü, 102 kişi yaralandı. Rusya’nın Chelyabinsk kentine düşen göktaşı yüzden fazla kişinin yaralanmasına neden oldu. Göktaşlarının düşmesiyle meydana gelen patlamaların etkisiyle ilk belirlemelere göre, 102 kişinin yaralandığı belirtildi. İçişleri Bakanlı...

Rusya’da Kıyamet Provası! (15 Şubat 2013)

Meteor düştü, 102 kişi yaralandı.

Rusya’nın Chelyabinsk kentine düşen göktaşı yüzden fazla kişinin yaralanmasına neden oldu.

Göktaşlarının düşmesiyle meydana gelen patlamaların etkisiyle ilk belirlemelere göre, 102 kişinin yaralandığı belirtildi. İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Vadim Kolesnikov yaptığı açıklamada, yaralanmaların, patlamaların neden olduğu cam kırıkları yüzünden olduğunu belirtti. Kolesnikov ayrıca, bir fabrikanın yaklaşık 600 metrekare olan çatısının da çöktüğünü kaydetti.

OTOMOBİL GÖRÜNTÜ ALDI

Rusya’nın başkenti Moskova’dan 1500 km ötede bulunan Çelyabinsk kenti, bu sabah meteor yağmuruyla sarsıldı. Çelyabinsk üzerinde, TSİ 05.30 sularında gözleri neredeyse kör edecek bir parlaklığa neden olan ve çarpmanın etkisiyle kentin dört bir yanını sarsan meteorlar, otomobilin içindeki ve sokaktaki yerleşimciler tarafından kamerayla görüntülendi. Ural Dağları bölgesindeki idari bölgenin valisi, meteor düşmesinin ardından yaptığı açıklamada, birçok yaralı olduğuna dair haber aldıklarını, binalarda da hasar oluştuğunu belirtti.

PANİĞE YOL AÇTI

Çelyabinsk’te çok büyük paniğe neden olan meteor patlamalarının, 100 civarında kişiyi yaraladığı belirtilirken, yaralı sayısı kesinlik kazanmış değil.

NTVMSNBC ve AA