Reklam sektörünün acı günü: Atilla Aksoy’u kaybettik

Türk reklamcılığının duayen isimlerinden Atilla Aksoy yaşama veda etti. Reklamevi/Young & Rubicam ve aynı gruba bağlı Wunderman’ın kurucu ortağı olarak uzun yıllar görev yapan, 2007 yılından bu yana ise Ahmet Naci Fırat ve oğlu Sinan Aksoy ile birlikte kurduklar...

Reklam sektörünün acı günü: Atilla Aksoy’u kaybettik (27 Mart 2017)

Türk reklamcılığının duayen isimlerinden Atilla Aksoy yaşama veda etti.

Reklamevi/Young & Rubicam ve aynı gruba bağlı Wunderman’ın kurucu ortağı olarak uzun yıllar görev yapan, 2007 yılından bu yana ise Ahmet Naci Fırat ve oğlu Sinan Aksoy ile birlikte kurdukları Works ile yoluna devam eden Aksoy bu sabaha karşı 68 yaşında vefat etti.

Atilla Aksoy, tam 40 yıldır Türkiye reklamcılık endüstrisinin en önemli isimlerindendi. Reklamevi, Wunderman ve en son olarak da Works Ajanslarının kurucusuydu.

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde 1998-2010 yılları arasında Reklamcılık Bölümü Kurucu Başkanlığı yaptı.

2007 yılından bu yana reklam ve pazarlama iletişiminin yanı sıra marka danışmanlığı hizmeti veren WORKS ajansının Başkanlığını yürütüyordu.

40 yıllık mesleki hayatında Komili ve Tariş Zeytinyağları, Ford, Garanti Bankası, Altınyıldız, Network, Beymen, Mudo, IKEA, THY, Türkiye Turizm Tanıtımı, Marsa gibi çok sayıda önemli marka ve kuruluşların tanıtım projelerini yönetti.

2006-2008 WWF Türkiye Başkanı ve uluslararası yönetim kurulu üyesiydi.

Tarih Vakfı ve Açık Radyo'nun da kurucularındandı.

Harley Davidson, Vespa, Piaggio, Bang Olufsen markalarını Türkiye’ye getirmişti.

Atilla Aksoy’un reklama bakışını ve günümüzde geldiği evreyi yansıtan "Yeni Reklamcılık" adlı çalışması 2005'te yayınlanmıştı.

Atilla Aksoy, yarın (28 Mart Salı) günü, Karacaahmet Şakirin Camii'nde kılınacak öğle namazına müteakip sonsuzluğa uğurlanacak.