Poşetten formasını giyen “o” çocuk Messi ile buluşacak

Dünyayı duygulandıran poşet formalı Messi hayranı çocuk Afganistan’da bulundu. Arjantinli futbol yıldız Lionel Messi, önümüzdeki aylarda minik hayranı Murtaza ile bir araya gelecek. Sosyal medyada yayınlanan poşetten Messi forması giyen yoksul çocu...

Poşetten formasını giyen “o” çocuk Messi ile buluşacak (2 Şubat 2016)

Dünyayı duygulandıran poşet formalı Messi hayranı çocuk Afganistan’da bulundu. Arjantinli futbol yıldız Lionel Messi, önümüzdeki aylarda minik hayranı Murtaza ile bir araya gelecek.

Sosyal medyada yayınlanan poşetten Messi forması giyen yoksul çocuğun fotoğrafı tüm dünyada büyük yankı uyandırmıştı. Fotoğraftaki çocuğun Kuzey Irak'ın Duhok kentinde yaşayan Homid olduğu öne sürülmüştü. Ancak gerçek daha sonra ortaya çıktı. Afganistan'ın kırsal kesiminde yaşayan 5 yaşındaki Murtaza'nın gerçek "Poşet formalı Messi" olduğu belirlendi.

Arjantinli'yi çok seven küçük Murtaza'ya maddi yetersizlikler nedeniyle ailesinin orjinal forma alamadığı, bunun üzerine ise ablasının poşetten forma yaptığı ortaya kaydedildi.

Küçük futbolseverin fotoğrafını kuzeninin yayınlamasının ardından Lionel Messi ve Barcelona da olaya duyarsız kalmadı. Messi ile Barcelona'lı yetkililer, Afganistan Futbol Federasyonu'yla temasa geçerek buluşma ayarlanmasını sağladı. Şimdi Murtaza hayranı olduğu Lionel Messi ile buluşacak.