Özgecan Sonsuzluğa Uğurlandı, Türkiye Ayakta, Kadınlar Sokaklarda

Mersin'de vahşice öldürüldükten sonra cansız bedeni yakılan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan sonsuzluğa uğurlandı. Özgecan’ın hunharca katledilmesi Türkiye’nin dört bir yanında çeşitli gösteriler...

Özgecan Sonsuzluğa Uğurlandı, Türkiye Ayakta, Kadınlar Sokaklarda (14 Şubat 2015)

Mersin'de vahşice öldürüldükten sonra cansız bedeni yakılan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan sonsuzluğa uğurlandı. Özgecan’ın hunharca katledilmesi Türkiye’nin dört bir yanında çeşitli gösterilerle protesto ediliyor.

Mersin'de vahşi bir cinayetle öldürülen Özgecan Aslan, son yolculuğuna uğurlandı. Özgecan'ın cenaze namazı sırasında imamın 'Kadınlar geri de dursun' sözlerine tepki gösteren kadınlar erkeklerle birlikte saf tutarak cenaze namazını kıldı. Özgecan'an tabutunu kadınlar taşırken, "Kadın cinayetlerini durduracağız,  Özge'ye uzanan eller kırılsın, Özge için adalet istiyoruz, kadınlar için  özgürlük"sloganları atıldı.

Özgecan Aslan'ın cenazesi gözyaşları arasında toprağa verildi. 

Tarsus ilçesinden Mersin’e gitmek isterken kaybolan, daha sonra bıçaklanmış ve yakılmış cesedine ulaşılan Özgecan Aslan’ın aranan katil zanlısı ve kendisine yardım eden iki kişi yakalandı.

Kadınlar tüm Türkiye’de Özgecan’ın hesabını sormak için sokaklara döküldü

Özgecan Aslan'ın vahşice öldürülmesi büyük tepki çekti. Kadın örgütleri ve kuruluşları bugün Türkiye'nin birçok ilinde kadınlara yönelik cinayetleri ve şiddeti protesto etmek için sokaklara çıktılar.

Ülkenin dört yanında kadınlar, katledilen Özgecan için yürüdüler. Katillerden hesap soracaklarını ve peşlerini bırakmayacaklarını söyleyen kadınlar, bugün ve 15-16 Şubat günleri birçok merkezde eylemler düzenleyecekler.

Mersin İdman Yurdu sahaya Özgecan tişörtüyle çıkacak

Ligde yarın Çaykur Rize ile karşılaşacak Mersin İdman Yurdu futbol takımı oyuncularının sahaya Özgecan tişörtüyle çıkacakları açıklandı.

Mersin Barosu Avukatları: ‘Özgecan'ın katil zanlılarını savunmayacağız’

Mersin Barosu Başkanı Alpay Antmen, Tarsus ilçesinde ölü bulunan Özgecan Aslan'ın katil zanlılarını Mersin'den hiçbir avukatın savunmak istemediğini belirtti.

Mersin

Tarsus

Antakya

İstanbul, Taksim

İstanbul, Kadıköy

İstanbul, Kadıköy

İstanbul, Kadıköy

Ankara, Güvenpark

İzmir

Adana

Adana

Adana

Bursa

Eskişehir

Samsun

Trabzon

Haber Videoları: DHA

Fotoğraflar Twitter’dan derlenmiştir.