Nerede Oy Kullanacağınızı Öğrenin

Yüksek Seçim Kurulu, 7 Haziran 2015 pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimlerinde, seçmenlerin nerede oy kullanacaklarını açıkladı Milletvekili seçimleri için 7 Haziran 2015 Pazar günü sandık başına gidecek olan se&cce...

Nerede Oy Kullanacağınızı Öğrenin (18 Nisan 2015)

Yüksek Seçim Kurulu, 7 Haziran 2015 pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimlerinde, seçmenlerin nerede oy kullanacaklarını açıkladı

Milletvekili seçimleri için 7 Haziran 2015 Pazar günü sandık başına gidecek olan seçmen yurttaşlar, internet üzerinden hangi sandıkta oy kullanacağını öğrenmeye başladı.

7 Haziran’da oy kullanacağınız yeri ve sandığı, YSK’nun sorgulama sitesinden öğrenebilirsiniz.

Ayrıca YSK oluşturduğu Çağrı Merkezi ile de seçmene sandıkla ilgili merak ettiği tüm konularda yardım edecek. Yurt içinde ve yurt dışında yaşayan seçmenlere yönelik olarak oluşturulan 7 gün 24 saat hizmet veren çağrı merkezi numarası: “444 99 75"

Seçim Takvimi

19 Nisan: Milletvekili geçici aday listelerine karşı il seçim kurullarına yapılan itirazlar üzerine bu kurullarca verilen kararlara yönelik itirazların YSK tarafından karara bağlanmasının ve milletvekili geçici adaylığından istifa edenlerin YSK'ya bildirmesinin son günü.

21 Nisan: Birleşik oy pusulasında yer alacak bağımsız aday sıralaması için tüm il seçim kurullarında aynı anda olmak üzere saat 11.00'de kura çekilecek.

24 Nisan: Siyasi partilerin seçim çevreleri itibarıyla milletvekili kesin aday listeleri ile bağımsız adaylar, radyo, televizyon, Resmi gazete ve illerde ilan edilecek.

8 Mayıs: Gümrük kapılarında ve yurtdışı temsilciliklerinde oy verme işlemi başlayacak.

23 Mayıs: Radyo ve televizyonda yayın için başvuran siyasi partilerin radyo ve televizyonda yapacakları propaganda konuşmalarının yayın ve zaman sıralarının belirlenmesi için YSK tarafından kura çekilecek. 28 Mayıs: Propaganda serbestliği ve bir kısım seçim yasakları başlayacak.

31 Mayıs: Radyo ve televizyon propaganda konuşmaları start alacak. Yurtdışı temsilciliklerde oy verme işlemi sona erecek. 1 Haziran: Seçmen bilgi kağıtlarının seçmenlere dağıtılması tamamlanacak ve dağıtılmayanlar ilçe seçim kurulları başkanlıklarına teslim edilecek. 

6 Haziran: Saat 18.00'de seçim propagandası sona erecek.

7 Haziran: Oy verme günü.