‘Mutluluk’ mu, o da ne?!..

Gallup şirketinin araştırmasına göre Türkiye, mutluluk sıralamasında 148 ülke arasında Gana, Zimbabwe ve Nepal’den sonra 132. sırada geliyor. Panama ve Paraguay ise en mutlu ülkelerin başında yer alıyor. Dünyanın en mutlu insanları sıralamasında Latin Amerikalılar ilk sırada....

‘Mutluluk’ mu, o da ne?!.. (21 Aralık 2012)

Gallup şirketinin araştırmasına göre Türkiye, mutluluk sıralamasında 148 ülke arasında Gana, Zimbabwe ve Nepal’den sonra 132. sırada geliyor. Panama ve Paraguay ise en mutlu ülkelerin başında yer alıyor.

Dünyanın en mutlu insanları sıralamasında Latin Amerikalılar ilk sırada. Gallup şirketinin yaptığı araştırmaya göre, en mutlu insanların yaşadığı 10 ülkeden 7’si Latin Amerika’da bulunuyor. 148 ülkeden yaklaşık 150 bin kişiye “Geçen yıl iyi dinlendiniz mi, saygı gördünüz mü, çok fazla gülümsediniz ya da güldünüz mü, enteresan bir şey duyup yaptınız mı, önceki gününüzden keyif aldınız mı?’’ soruları soruldu. Mutluluk sıralamasında 132. sırada yer alan Türkiye, Gana (114), Zimbabwe (116), Nepal (129) gibi ülkelerden daha sonra geliyor. Sonuçlara göre, Panama ve Paraguay, en mutlu insanların bulunduğu ülkeler sıralamasında başı çekti. Almanya ve Fransa, Somali ile 47. sırayı paylaştı. ABD ise kendine 33. sırada yer buldu.

HaberTürk