Mutlu Kaya Haberi Dünya Basınında

Diyarbakır'ın Ergani ilçesindeki evinde başından vurulan ve durumunda iyileşme olduğu için bugün uyandırılacak amatör ses sanatçısı Mutlu Kaya ile ilgili haber dünya basınında da geniş yer buldu. FOX TV’de yayınlanan "Sesi Çok G...

Mutlu Kaya Haberi Dünya Basınında (21 Mayıs 2015)

Diyarbakır'ın Ergani ilçesindeki evinde başından vurulan ve durumunda iyileşme olduğu için bugün uyandırılacak amatör ses sanatçısı Mutlu Kaya ile ilgili haber dünya basınında da geniş yer buldu.

FOX TV’de yayınlanan "Sesi Çok Güzel" adlı yarışmadaki performansıyla tanınan 19 yaşındaki Mutlu Kaya, dört gün önce evinde başından vurulmuş ve Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakıma alınmıştı.

Olayla ilgili olarak eski sevgilisi Veysi E. tutuklanmıştı. Saldırı sonrası yoğun bakıma alınan Mutlu Kaya'nın durumunun iyiye gittiği açıklandı.

Sağlık durumu iyiye gidiyor

Hastane Yöneticisi ve Başhekim Doç. Dr. Hikmet İyem, sabahtan itibaren uyandırma sürecine gireceklerini, uyandırma sürecinin birkaç gün alabileceğini ve şimdilik ameliyatı gerektiren bir durum söz konusu olmadığını açıkladı.

Haber dünya basınında

Mutlu Kaya’ya saldırı haberi sadece Türkiye’de değil dünyada da yankı uyandırdı. Gazetelerde geniş olarak yer verilen olay, haber sitelerinde de Mutlu Kaya’nın katıldığı televizyon yarışmasındaki görüntüleriyle birlikte kullanıldı.

Zanlıyla ilgili yeni ayrıntılar

Saldırıdan sonra kasten öldürmeye teşebbüs suçundan tutuklanan Veysi E.'le ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

AA’nın haberine göre, mahkemede susma hakkını kullanan zanlının, olaydan bir gün önce Mutlu Kaya'yı kaçırmak için arkadaşlarından yardım istediği belirlendi. Olay gecesi genç kızla görüşen Veysi E. onu evine bıraktıktan sonra telefonla sık sık arayarak rahatsız etti ve evin önünden ayrılmadı. Görgü tanıkları silah sesi duyduktan sonra Veysi E.'yi Mutlu Kaya'nın evinden silahla kaçarken gördüklerini anlattı.