Moskova Metrosu’nda Feci Kaza

Moskova Metrosu’ndaki korkunç kaza sonrasında can pazarı yaşanıyor. İlk belirlemelere göre, 20 kişi öldü, 150’yi aşkın da yaralı var. Kaza sonrası metroda mahsur kalan diğer yolcuları kurtarma çalışmaları ise sürüyor. Dünyanın en büyük ve en eski metro ağlarından biri...

Moskova Metrosu’nda Feci Kaza (15 Temmuz 2014)

Moskova Metrosu’ndaki korkunç kaza sonrasında can pazarı yaşanıyor. İlk belirlemelere göre, 20 kişi öldü, 150’yi aşkın da yaralı var. Kaza sonrası metroda mahsur kalan diğer yolcuları kurtarma çalışmaları ise sürüyor.

Dünyanın en büyük ve en eski metro ağlarından biri olan Moskova metrosunun, Arbatsko-Pokrovskaya hattında ilerleyen bir trenin üç vagonu raydan çıktı. İlk belirlemelere göre kaza nedeniyle 20 kişi yaşamını yitirdi, 150’yi aşkın kişi de yaralandı.

Moskova metrosunda ‘Park Pobedı’ ile Slavyanskiy Bulvar istasyonları arasında aniden fren yapan bir trenin üç vagonu raydan çıktı. RT (Russia Today) ve Ria Novosti ajansının haberine göre kaza nedeniyle 20 kişi yaşamını yitirdi, 150’yi aşkın kişi de yaralandı.

İçeride Mahsur Kalanlar Var

Raydan çıkan vagonlardan birinde 20 kişinin mahsur kaldığı ve kurtarma çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

Moskova Belediye Başkan Yardımcısı Leonid Peçatnikov, 50 kişinin hafif yaralanmalar geçirdiğini tespit ettiklerini, birçok kişinin metrodan henüz tahliye edilmediğini açıkladı.

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı Moskova Dairesi, kazanın gerçekleştiği istasyonlar arasında voltajın aniden düşmesi nedeniyle bazı sinyal hataları oluştuğunu; trenin bu nedenle aniden durduğu ve üç vagonun raydan çıktığını bildirdi.

Kaza nedeniyle Park Pobedı ile Molodyojnaya istasyonları arasında metro trafiği de durdu.