Makyajla Bağlan Hayata!

Belçikalı hayır kuruluşu Mimi Vakfı ve ünlü reklam firması Leo Burnett, kanser hastalarına, hastalıklarını “bir saniye de olsa” unutturmak için yaşama bağlayıcı ilginç bir proje hazırladı. 20 kanser hastası, güzel bir sürprizle baştan yaratıldı. Belçikalı hay...

Makyajla Bağlan Hayata! (9 Aralık 2013)

Belçikalı hayır kuruluşu Mimi Vakfı ve ünlü reklam firması Leo Burnett, kanser hastalarına, hastalıklarını “bir saniye de olsa” unutturmak için yaşama bağlayıcı ilginç bir proje hazırladı. 20 kanser hastası, güzel bir sürprizle baştan yaratıldı.

Belçikalı hayır kuruluşu Mimi Vakfı ve ünlü reklam firması Leo Burnett, kanser hastalarına, hastalıklarını “bir saniye de olsa” unutturmak için ilginç bir proje hazırladı. 20 kanser hastasına, daha güzel görünmeleri için makyaj yapılacağı söylendi. Makyaj sırasında gözleri bağlanan hastalar, işlemin bitiminden sonra gözlerini açtıklarında ilginç bir sürprizle karşılaştı. Katılımcılar, saçlarına ve yüzlerine yapılan komik makyaj karşısında şaşırmaktan ve gülmekten kendini alamadı.

Katılımcıların geçirdiği değişim ve bu değişime verdiği tepki ise videoya çekildi ve fotoğraflandı.

“Bir Saniyeliğine de Olsa” başlıklı proje, kansere yakalanmadan önce görünüşü konusunda Kaygısız olmayı özlediğini belirten Katy adlı bir hastadan esinlenerek hayata geçirildi.

Hastaların yüzündeki sürpriz ifadelerin yer aldığı fotoğraflar bir kitapta toplandı ve geçtiğimiz ay hastalar ve aileleri için özel açılan bir sergide sergilendi.

Vakıftan yapılan açıklamada, makyaj sonrası hastaların ve aile üyelerinin yüzünde bir anlık da olsa bir gülümseme yerleştiği ve bunun o an için hastaların kanseri unutmalarına yardımcı olduğu belirtildi.