Loto’da 2,5 trilyon lira kazandı, telefonla istifa etti!

ABD’de ‘Powerball’ lotosunda 758,7 milyon dolarlık (2,5 trilyon TL) büyük ikramiye kazanan kişi belli oldu. Massachusetts eyaletindeki Chicopee kentinden bir hastanede çalışan 53 yaşındaki Mavis L. Wanczyk talihli isim oldu. İkramiyesini teslim alan Wanczyk,...

Loto’da 2,5 trilyon lira kazandı, telefonla istifa etti! (24 Ağustos 2017)

ABD’de ‘Powerball’ lotosunda 758,7 milyon dolarlık (2,5 trilyon TL) büyük ikramiye kazanan kişi belli oldu. Massachusetts eyaletindeki Chicopee kentinden bir hastanede çalışan 53 yaşındaki Mavis L. Wanczyk talihli isim oldu.

İkramiyesini teslim alan Wanczyk, piyango kazanmayı her zaman “boş bir hayal” olarak gördüğünü söyledi.

Dün gece bir itfaiye görevlisiyle işten çıkarken loto hakkında konuştuklarını ve ikramiyeyi kazandığını o sırada fark ettiğini anlatan Wanczyk, itfaiye görevlisinin, eve güvenle vardığından emin olmak için kendisine yol boyunca eşlik ettiğini söyledi.

Şu anda ilk yapmak istediğinin sadece “oturup rahatlamak” olduğunu ifade eden Wanczyk, 32 yıldır çalıştığı hastaneyi aradığını ve geri dönmeyeceğini ilettiğini de belirtti.

İkramiye isabet eden biletini Chicopee’deki bir benzin istasyonundan alan Wanczyk, lotoda işaretlediği numaraları akrabalarının doğum günlerinden seçtiğini de kaydetti.

ABD tarihinde şu ana kadar tek başına en büyük ikramiyeyi kazanan kişi olmayı başaran Wanczyk’in, bir kızı ve bir oğlu var.

‘Powerball’da dağıtılan en büyük ikramiye 2016 Ocak’ta 1,6 milyardı ancak bu rakam üç talihli arasında bölüşülmüştü.

İkramiye kazanan bileti satan işyerine ödül olarak verilen 50 bin doların ise hayır amaçlı bağışlanacağı açıklandı.

VOA