Koskoca Bir Semt Kül Oldu

Brezilya’nın en büyük kenti olan Sao Paulo’nun “favela” olarak adlandırılan gecekondu semtinde çıkan yangında 600 ev kül oldu, 2 bin 500 kişi evsiz kaldı Campo Belo bölgesine yakın bir noktada mevcut bulunan ve iç içe girmiş derme çatma evlerin yer aldığı,...

Koskoca Bir Semt Kül Oldu (10 Eylül 2014)

Brezilya’nın en büyük kenti olan Sao Paulo’nun “favela” olarak adlandırılan gecekondu semtinde çıkan yangında 600 ev kül oldu, 2 bin 500 kişi evsiz kaldı

Campo Belo bölgesine yakın bir noktada mevcut bulunan ve iç içe girmiş derme çatma evlerin yer aldığı, bin metrekarelik alanı kapsayan yangından 2 bin 500 kişi etkilendi. Pazar sabah saatlerinde başlayan yangında can kaybı yaşanmazken soğutma çalışmaları Pazartesi sabah saatlerine kadar devam etti.

Olay yerinde görev yapan basın mensupları, itfaiyenin yangına müdahale etmekte zorlandığını ve kısımda su sıkıntısı yaşandığını ifade etti. G1 News adlı haber portalına konuşan itfaiye şefleri ise Buraco Quente adı verilmekte olan gecekondu semtinde uyuşturucu alış verişi yapan kişilerin yangının söndürülmesini istemediğini ve çalışmaları engellediklerini açıkladı.

Yangından artakalan eşyalarını kurtarmak isteyenlerin görüntüleri ise kameralara takıldı. Yangın ertesi bölgeden tahliye edilen insanlar, yakında mevcut bulunan bir kiliseye sığındı. Yetkililer, aynı kısımda bundan önce de benzer bir yangın çıktığını ve mahalle sakinlerinin ikinci defa evsiz kaldıklarını ifade etti.