Japonlar Yaptı: Dağ Başında Kablosuz İnternet

Sıra dışı teknolojik yeniliklerle bütün dünyayı şaşırtan Japonlar bu kez de 3700 metre yükseklikteki Fuji dağında kablosuz internet hizmeti sunmaya başladılar Bir doğa yürüyüşünde ya da bir dağın tepesinde bulmayı hayal edeceğimiz son şey in...

Japonlar Yaptı: Dağ Başında Kablosuz İnternet (29 Temmuz 2015)

Sıra dışı teknolojik yeniliklerle bütün dünyayı şaşırtan Japonlar bu kez de 3700 metre yükseklikteki Fuji dağında kablosuz internet hizmeti sunmaya başladılar

Bir doğa yürüyüşünde ya da bir dağın tepesinde bulmayı hayal edeceğimiz son şey internet. Ancak, Japon halkının kutsal kabul ettiği Fuji Dağı’nda artık internet bağlantısı var.

Japonya’nın bu en yüksek dağında deniz seviyesinden 3700 metre yükseklikte hızlı kablosuz internet bağlantı hizmeti sunuluyor.

6. tırmanış etabını geçen kişilere verilen kart ile 3 gün süresince dağın 3 ayrı noktasından internete bağlanmak mümkün.

Dağ başında kablosuz internet erişimi Japonlar için de önemli bir yenilik. Son 16 yazını Fuji Dağı’nda geçiren Japon blogger Daisuke Koiwai bu hizmet sayesinde blogunu dağın tepesinden yazmaya devam edebilecek.

Daisuke Koiwai, blogger : “Buradan iletişim ağına bağlanabiliyorum. Böylece dağa çıkmak isteyen kişileri hava durumu ve diğer koşullarla ilgili anbean bilgilendiriyorum. Gerçekten çok mutluyum.”

Japon turizmi her geçen gün gelişiyor. Fuji Dağı’ndaki internet hizmeti, yabancı turistlerin istekleri göz önüne alınarak Yamanashi ve Shizuoka valilikleri tarafından sunulan bir hizmet.

euronews