İşte Apple’ın Yeni Uzay Gemisi

Steve Jobs’un sağlığında söz ettiği Apple’ın California’nın Cupertino bölgesinde yaptırdığı uzay gemisine benzeyen ‘Campus 2’ adlı yerleşkesinin havadan çekilmiş yeni görüntüleri yayınlandı Mayıs ve Eylül aylarında ...

İşte Apple’ın Yeni Uzay Gemisi (11 Kasım 2014)

Steve Jobs’un sağlığında söz ettiği Apple’ın California’nın Cupertino bölgesinde yaptırdığı uzay gemisine benzeyen ‘Campus 2’ adlı yerleşkesinin havadan çekilmiş yeni görüntüleri yayınlandı

Mayıs ve Eylül aylarında paylaşılan görüntülerde Campus 2’nin alanları belirmeye başlamıştı.

GoPro entegreli drone’un kuş bakışı olarak kaydettiği videoda ise gerçek binanın inşaatına başlandığı açık bir şekilde görülüyor. Greenest in The World olarak adlandırılan Campus 2, 260 bin metrekarelik alana kurulması sebebiyle mini bir kente benziyor.

Bu yeni kampüsün 14.000′den fazla çalışana ev sahipliği yapacağı ve 6 binden fazla ağaçla yeşillendirileceği belirtiliyor.

Dört kat yüksekliğinde olacak Apple’ın uzay gemisinde bin koltuklu bir oditoryum da bulunacak. Özel tanıtımlar burada yapılacak.

2016 yılının sonlarına doğru tamamlanması beklenen Campus 2′nin drone ile kaydedilmiş yeni kuş bakışı videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.