Instagram’dan Yeni Yıl Hediyesi: Mesajlaşma

Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram’ın yılbaşı öncesinde mesajlaşma özelliğini de hizmete sunacağı öne sürüldü. ‘İnsanlar konuşa konuşa’ anlaştığından, sosyal medya kullanıcılarının bu doyumsuz talebini karşılayabilmek için tüm sosyal ağlar ...

Instagram’dan Yeni Yıl Hediyesi: Mesajlaşma (25 Kasım 2013)

Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram’ın yılbaşı öncesinde mesajlaşma özelliğini de hizmete sunacağı öne sürüldü.

‘İnsanlar konuşa konuşa’ anlaştığından, sosyal medya kullanıcılarının bu doyumsuz talebini karşılayabilmek için tüm sosyal ağlar bünyelerine mesajlaşmayı da dahil etmeye çalışıyorlar. Bunların son örneği ise Instagram.

Fotoğraf paylaşım platformu Instagram, yaklaşan yeni yıla sosyal bir giriş yapmaya hazırlanıyor.

Teknoloji çevrelerine göre 200 milyondan fazla kullanıcıya sahip Instagram, popülaritesini daha da artırmak amacıyla bir süredir kullanıcılar arasında özel mesajlaşmaya olanak sağlayacak bir sistemin altyapısını geliştiriyor. Geçtiğimiz yıl, kısa video paylaşım özelliğiyle Vine’a meydan okuyan Instagram, özel mesaj servisiyle bu kez Snapchat ile boy ölçüşecek.

Instagram tarafından konuyla ilgili resmi bir açıklama henüz yapılmasa da beklentiler bu yeni özelliğin yılbaşından önce uygulamaya ekleneceği yönünde.