Instagram’da büyük değişiklik!

Instagram, kullanıma sunmaya hazırladığı yeni özelliğiyle kullanıcılara beğenilerinden yola çıkarak takip etmedikleri kişilerin de paylaştığı fotoğraf ve videoları gösterecek. Instagram, önerilerin kullanıcının beğenileri ve takip ettiği hesaplara gör...

Instagram’da büyük değişiklik! (29 Aralık 2017)

Instagram, kullanıma sunmaya hazırladığı yeni özelliğiyle kullanıcılara beğenilerinden yola çıkarak takip etmedikleri kişilerin de paylaştığı fotoğraf ve videoları gösterecek.

Instagram, önerilerin kullanıcının beğenileri ve takip ettiği hesaplara göre yapılacağını belirtti. Önerilen içerikler, Instagram’ın yapay zekâ algoritmaları tarafından kullanıcının saptanan ilgi odağı doğrultusunda derlenecek.

Kullanıcılar ise yapılan bu son güncellemeye tepki gösterdiler. İçerik akışının kalabalıklaşacağını, dikkat dağınıklığı ve fazladan kullanıma neden olacağı belirttirilerek, eski haline dönülmesi isteğinde bulundular.

Instagram tarafından önerilen ancak beğenilmeyen içerikler, paylaşımın üzerindeki üç noktaya dokunarak gizlenebilecek. Instagram, bu sayede kullanıcıların beğenmedikleri fotoğraflar üzerinden önerilerini iyileştirerek sürdürecek.

Instagram’da test, Facebook’a hazırlık

Dijital pazarlama uzmanları, bu önemli değişikliğin Instagram’dan sonra Facebook’ta da uygulanacağını ve kullanıcılara daha çok ‘ilgili’ reklam gösterebilmenin zemininin hazırlandığı uyarısında bulundular.