Hürriyet’ten Sosyal Medya Atağı

Hürriyet.com.tr, kullanıcılarına kendi sitesi içerisinde kişiselleştirilmiş sayfa oluşturma uygulamasını hizmete sundu Hürriyet.com.tr, dijital medya ve internet haberciliğinde yeni bir sistemi daha kullanıma sundu. Üyelik sistemiyle çalışan sistemde kullanıcılar tıpkı Facebook...

Hürriyet’ten Sosyal Medya Atağı (12 Mayıs 2014)

Hürriyet.com.tr, kullanıcılarına kendi sitesi içerisinde kişiselleştirilmiş sayfa oluşturma uygulamasını hizmete sundu

Hürriyet.com.tr, dijital medya ve internet haberciliğinde yeni bir sistemi daha kullanıma sundu.

Üyelik sistemiyle çalışan sistemde kullanıcılar tıpkı Facebook ve Twitter’da olduğu gibi kendilerine bir hesap açıp, “bana özel” adıyla sayfa oluşturabiliyorlar. Kapak ve profil fotoğrafları burada da var. Zaman tüneli akışı sayfa tasarımı çok benziyor.

Kullanıcılar kendi sayfalarında sadece daha önceden işaretledikleri ilgi alanlarına giren hürriyet.com.tr haberlerinin akışını görüyorlar.

Böylece kullanıcılar ilgi alanı olan haberleri atlamazken, ilgilenmediği haberlerle vakit kaybetmiyorlar. Sözgelimi hurriyet.com.tr’nin spor haberlerini okumak isteyenlerden, ilgi alanı sadece futbol olanlar, futbol kategorisini seçerek, kendi sayfasında sadece futbol haberleri akışını görebiliyor. Kültür Sanat haberleri içinde sadece sinemaya ilgisi olanlar, sinema kategorisini seçerek ekranında sadece ilgili haberleri görüyor.

Bunun dışında diğer sosyal ağlarda olduğu kendi haber içeriklerinizi de “sizin gönderdikleriniz” köşesinde yayınlayabiliyorsunuz. Bu olanakla ‘yurttaş gazeteciliği’ne de fırsat tanınıyor.

Böylece hurriyet.com.tr artık, 100’den fazla kategoriyle okurları için, kullanıcı dostu akıllı bir haber, video, fotoğraf ve sosyal paylaşım dönemini başlatıyor.

Sistemin en önemli tarafı sosyal ağlarda kullandığınız özelliklere, hurriyet.com.tr’de de sahip olabilmeniz. Hem Hürriyet yazarları hem de diğer okuyucularıyla interaktif ilişki kurulabilmesi.

Arkadaş ekleme, arkadaş takip etme, sosyal medya hesaplariyla etkileşim gibi diğer sosyal ağlardaki belirgin özellikler burada da var.

“sosyal. hurriyet.com.tr” adı verilen uygulamaya buradan ulaşabilirsiniz.