HP, Apple’ın tahtını salladı: Dünyanın en ince bilgisayarını tanıttı

Teknoloji devi HP, dizüstü bilgisayarlarda incelik ve hafiflik konusunda birinciliği kimseye kaptırmayan Apple'a fark atarak, 10.4 mm ile 'dünyanın en ince dizüstü bilgisayarı' Spectre'yi tanıttı. HP, New York Times International Luxury Konferansı&rsqu...

HP, Apple’ın tahtını salladı: Dünyanın en ince bilgisayarını tanıttı (7 Nisan 2016)

Teknoloji devi HP, dizüstü bilgisayarlarda incelik ve hafiflik konusunda birinciliği kimseye kaptırmayan Apple'a fark atarak, 10.4 mm ile 'dünyanın en ince dizüstü bilgisayarı' Spectre'yi tanıttı.

HP, New York Times International Luxury Konferansı’nda tanıttığı, dünyanın en ince dizüstü bilgisayarı yeni HP Spectre ile Premium PC deneyiminde çıtayı yükseltti.

13.3 inç Full HD ekranlı cihaz, iddialı rakiplerinden 12 inç Macbook’tan daha büyük bir ekrana sahip. Spectre alüminyum ve karbonfiber kullanımı sayesinde sadece 1.1 kg ağırlığında.

HP Inc. Tüketici Ürünleri ve Kişisel Sistemler Direktörü Louis Perrin yeni HP Spectre ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “HP Spectre dünyanın en ince dizüstü bilgisayarıdır. Ayrıca piyasadaki süper ince bilgisayarların çoğunun aksine bu dizüstü güç ve özelliklerden de taviz vermiyor. Uçtan uca güzel ekranı, Bang & Olufsen ses sistemi ile bir araya gelen Intel® Core™ i işlemciler, zarif ve ince tasarım, HP’nin şaşırtıcı mühendisliği bu yepyeni Spectre ile yeni bir standart ortaya koyuyor.”

Corning Gorilla özellikli Full HD IPS uçtan uca ekran; fotoğraf düzenleme, sunum hazırlama ya da film izleme gibi amaçlar için üstün görüntüleme deneyimi sunuyor.

Spectre’yi satın almak isteyenler Intel Core i5 ya da i7 işlemci seçeneklerinden tercih yapabilecekler. 8 GB RAM ve 512 GB SSD hafızasıyla birçok kullanıcı için yeterli performans sağlıyor. HP, Spectre’de 3 adet USB Type-C bağlantısı bulunuyor. Bu üç bağlantıdan ikisi Thunderbolt desteğine sahip.

Spectre’nin giriş versiyonu Amerika’da MacBook’a göre yüzde 10 daha uygun fiyatla satışa sunulacak. Türkiye'de ve Avrupa’da Haziran ayında piyasaya çıkması beklenen HP Spectre’nin satış fiyatının 1499 euro'dan başlayacağı belirtiliyor. Türkiye için ise fiyat henüz belli değil.