Türkiye’de 2015’in en büyük reklam ajansları listesi güncellendi

Media Cat dergisi, Nielsen verileriyle oluşturduğu ve Şubat sayısında yayınladığı 2015 yılının en büyük bağımsız reklam ajansları listesini güncelledi Birkaç reklam ajansının Nielsen Media ile iletişime geçerek yaptığı güncellemeler sonucu list...

Türkiye’de 2015’in en büyük reklam ajansları listesi güncellendi (7 Nisan 2016)

Media Cat dergisi, Nielsen verileriyle oluşturduğu ve Şubat sayısında yayınladığı 2015 yılının en büyük bağımsız reklam ajansları listesini güncelledi

Birkaç reklam ajansının Nielsen Media ile iletişime geçerek yaptığı güncellemeler sonucu listede bazı değişiklikler oldu. İlk beş ajansın sıralamasında bir değişim yaşanmazken listenin genelinde bir iki sıra da olsa yükselme ve gerilemeler söz konusu.

2015 yılının en büyük reklam ajanslarında ilk 5 sırada TBWA\İstanbul, Y&R Team Red İstanbul, Publicis Türkiye, Havas Worldwide Turkey Group ve Alametifarika yer alıyor.

Ocak- Aralık 2015 tarihlerinde gazete, dergi, radyo, televizyon ve açıkhava gibi mecralarda yapılan tarife fiyatları (rate card) üzerinden hesaplanması ile oluşturulan en büyük reklam ajansları listesi şu şekilde: