Her Yönüyle Sosyal Medya ve Pazarlama

Pazarlamacılar, sosyal medyanın bu kadar büyüyüp yaygınlaşacağını ve geleneksel medyaya göre çok daha düşük maliyetle milyonlarca potansiyel müşteriye etkileşimli erişebileceklerini 15 yıl önce hayal bile edemezlerdi. Bugün ise sosyal m...

Her Yönüyle Sosyal Medya ve Pazarlama (15 Aralık 2014)

Pazarlamacılar, sosyal medyanın bu kadar büyüyüp yaygınlaşacağını ve geleneksel medyaya göre çok daha düşük maliyetle milyonlarca potansiyel müşteriye etkileşimli erişebileceklerini 15 yıl önce hayal bile edemezlerdi. Bugün ise sosyal medya, pazarlama araçlarında ilk sıraya yükselmiş durumda.

Sosyal medya, markalara pazarlama, reklam ve halkla ilişkiler işlevlerini bir arada sunan, dijital multimedya teknolojisine sahip, takipçi sayısı geleneksel medyaya göre çok yüksek, ekonomik ve pratik bir medya oluşturma olanağı sağladı.

Dünya çapında yaygın ve aktif kullanımı, milyonlarca potansiyel müşteriye düşük maliyetli ve etkileşimli erişimi sosyal medyayı markalar için artık vazgeçilmez bir pazarlama iletişimi platformu haline getirmiştir.

İşte bu kapsamda aşağıdaki konu başlıklarını içeren ve 2015’in sektörel trendlerine de değindiğimiz bir söyleşi gerçekleştirdik. Video söyleşilerimiz devam edecek.

– Müşteri odaklı pazarlamada sosyal medyanın yeri ve önemi

– Sosyal medya markalara ne kazandırıyor?

– Dijital pazarlama

– İçerik pazarlaması

– Mobil pazarlama

– ‘İkinci ekran’ dönemi

– Yurttaş gazeteciliği

Ayrıca konu ile ilgili ayrıntılı makale, araştırma, rapor ve grafiklere buradan ulaşabilirsiniz.