Hem Şanssız, Hem Şanslı Bebek!

İstanbul Zeytinburnu’nda gece bir paketin içinde sokağa bırakılan 3 günlük bebek, soğuktan donmaktan ve bomba şüphesiyle fünye ile patlatılmaktan son anda kurtuldu. Donmak üzere olan kız bebeği, polisler tarafından önce karakola, oradan da ambulansla hastaneye kaldırıldı. Olay,...

Hem Şanssız, Hem Şanslı Bebek! (9 Aralık 2013)

İstanbul Zeytinburnu’nda gece bir paketin içinde sokağa bırakılan 3 günlük bebek, soğuktan donmaktan ve bomba şüphesiyle fünye ile patlatılmaktan son anda kurtuldu.

Donmak üzere olan kız bebeği, polisler tarafından önce karakola, oradan da ambulansla hastaneye kaldırıldı. Olay, saat 23.00 sıralarında, Topkapı Panoroma 1453 Müzesi’nin bahçesinde meydana geldi.

Müzedeki güvenlik görevlileri, bahçede bir paket fark ederek polis ekiplerine ihbarda bulundu.

Olay yerine gelen polis ekipleri şüpheli paket gibi duran cismin battaniyeye sarılmış bir bebek olduğunu fark etti. Donmak üzere olan bebeği polis aracıyla karakola götüren ekipler, durumu sağlık ekiplerine bildirdi.

Polis ekiplerinin Ayşe ismini verdikleri öğrenilen bebek, sağlık ekipleri tarafından Süleymaniye Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanede tedavi altına alınan ve soğuktan etkilendiği belirtilen bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Bebeğin tedavisinin ardından Çocuk Esirgeme Kurumu’na gönderileceği öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri, bebeği sokağa bırakan kişi ya da kişileri bulmak için çalışma yapıyor. CİHAN