Hafta Sonunda Bahar Kışa Dönecek

Hafta sonu tüm Türkiye'de hava sıcaklıkları azalacak Çarşamba günü 20 dereceye kadar yükselecek sıcaklık, Perşembe gününden itibaren ise hızla düşmeye başlayacak. Kasım ayı başından bu yana mevsim normallerinin üzerinde seyreden h...

Hafta Sonunda Bahar Kışa Dönecek (18 Kasım 2014)

Hafta sonu tüm Türkiye'de hava sıcaklıkları azalacak

Çarşamba günü 20 dereceye kadar yükselecek sıcaklık, Perşembe gününden itibaren ise hızla düşmeye başlayacak.

Kasım ayı başından bu yana mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının 20.11.2014 Perşembe günü yağışla birlikte Batı bölgelerimizde, Cuma günü iç ve Batı bölgelerimizde, Cumartesi günü ise yurt genelinde hissedilir derecede (8 ila 12 derece) azalacağı ve mevsim normallerinin altına düşeceği tahmin ediliyor. Gündüz 10 derece dolaylarında seyredecek sıcaklık geceleri ise 1 dereceye kadar düşecek.

19.11.2014 Çarşamba günü akşam saatlerinden itibaren Trakya, Marmara'nın Batısı ve Kıyı Ege’de başlayacak yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor.

20.11.2014 Perşembe günü Batı bölgelerde (Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ve Batı Karadeniz) görülecek yağışların Cuma günü ve hafta sonunda Marmara'nın batısı ile Kıyı Ege dışında ülke genelinde etkili olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji uzmanları, kuvvetli yağışlar ile hafta sonunda hissedilir derecedeki sıcaklık azalması nedeniyle meydana gelebilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulundular.

Bölgelerimize göre haftalık hava tahmin raporları:

Kaynak: MGM

Kaynak: ntvhava.com