Gerilla Tanıtım, Canlı Performans, Canlı Tablo, Viral Reklam, Hepsi Bir arada!

(Özel Haber) Hollanda’nın Breda kentindeki büyük bir alışveriş merkezinde bugün sıra dışı bir tanıtım gerçekleştirildi.  Oldukça yüksek bütçeli, kalabalık kadrolu canlı tanıtım, insanlarda önce korku ve şaşkınlık yarattı. Neyse ki bu duygular, tanıtımın sonunda se...

Gerilla Tanıtım, Canlı Performans, Canlı Tablo, Viral Reklam, Hepsi Bir arada! (5 Nisan 2013)

(Özel Haber) Hollanda’nın Breda kentindeki büyük bir alışveriş merkezinde bugün sıra dışı bir tanıtım gerçekleştirildi.  Oldukça yüksek bütçeli, kalabalık kadrolu canlı tanıtım, insanlarda önce korku ve şaşkınlık yarattı. Neyse ki bu duygular, tanıtımın sonunda sergilenen ‘canlı tablo’ ile yerini hayranlığa bırakarak, sürprize maruz kalanların af etmelerini sağladı.

Olağan bir gündü. İnsanlar yeni mevsim ve hafta sonu gereksinmeleri karşılamak üzere alışveriş merkezini doldurmuşlardı. Birden sirenler çalmaya başladı! Hemen ardından da 17. Yüzyıl askeri giysili kişiler halatlarla alışveriş merkezinin ortasına inmeye başladılar. Kaçan bir hırsız, onu kovalayan atlı şövalyeler, kolunda kartallı esrarengiz avcılar, biranda ortalığa yayılan tavuklar, onlarca tüfekli asker ve daha neler neler… Alışveriş merkezi 17. Yüzyıl’dan çıkagelen kişilerin istilasına uğramıştı.

Neyse ki fonda Beethoven’ın ünlü 9. Senfonisi çalıyordu. Alışveriş merkezini inleten bu müzik, sürprize maruz kalanları, bunun bir gösteri olduğu düşüncesiyle birazcık rahatlattı.

‘Flashmob’ (canlı performansın) finalinde hırsız yakalandı ve tutuklandı. Göstericiler, canlı olarak Hollandalı ressam Rembrandt’ın ünlü “Gece Bekçileri” tablosunu oluşturdular.

Bütün bunlar, Amsterdam’da 10 yıldır kapsamlı bir restorasyon geçiren ünlü Rijksmuseum müzesinin yeniden açılışının tanıtımı için yapılmıştı.

Oldukça yüksek bütçeli ve kalabalık kadrolu bu gerilla tanıtımın sponsorluğunu ING Bank üstlenmiş.