Facebook Messenger’la ilgili bir iyi bir de kötü haber

Çoklu hesap desteği getiren Facebook Messenger aynı zamanda reklam yayınlarına da başlıyor Facebook Messenger'da bir süredir testleri yapılan çoklu hesap desteği sonunda resmen yayına girdi. Artık bir cihazdan birkaç kişi Facebook Messenger'ı kullanabile...

Facebook Messenger’la ilgili bir iyi bir de kötü haber (21 Şubat 2016)

Çoklu hesap desteği getiren Facebook Messenger aynı zamanda reklam yayınlarına da başlıyor

Facebook Messenger'da bir süredir testleri yapılan çoklu hesap desteği sonunda resmen yayına girdi. Artık bir cihazdan birkaç kişi Facebook Messenger'ı kullanabilecek.

Çok popüler bir 'anında mesajlaşma' yazılımı olmasına rağmen Facebook Messenger, aynı cihazda birden çok hesabı kullanmaya izin vermiyordu.  Bazı ailelerde tek bir akıllı cihazın kullanıldığını ve Facebook mesajlarının bir cihaz üzerinden kontrol edilmek istendiğini göz önünde bulunduran Facebook yöneticileri, aynı cihazda birden çok hesabın kullanılması için testlere başlamışlardı. Testler başarıyla sonuçlandı ve Facebook Messenger bugünden itibaren resmi olarak çoklu hesap desteği vermeye başladı.

Reklam mesajları geliyor

TechCrunch’un haberine göre, Facebook Messenger’a reklam mesajları geliyor. Kullanıcılara mesajlaşma anında ilgi alanlarına göre kişiselleştirilmiş reklam mesajları da ulaştırılacak. Henüz bu konuda resmi bir açıklama olmasa da, testleri tamamlanmak üzere olan uygulamanın çok yakında yaşama geçirileceği belirtiliyor.