Facebook Linkedin’e Rakip mi Olacak?

Facebook sosyal ağı iş için kullananlar için yeni bir platform geliştiriyor: FB@Work Çalışanların dikkatini dağıttığı ve zamanını aldığı için bazı işverenlerin Facebook’un ofis içinde kullanımının yasakladığı biliniyor. Ancak Facebook öyle düşünmüyor ve sosyal a...

Facebook Linkedin’e Rakip mi Olacak? (26 Haziran 2014)

Facebook sosyal ağı iş için kullananlar için yeni bir platform geliştiriyor: FB@Work

Çalışanların dikkatini dağıttığı ve zamanını aldığı için bazı işverenlerin Facebook’un ofis içinde kullanımının yasakladığı biliniyor. Ancak Facebook öyle düşünmüyor ve sosyal ağın iş hayatı içinde var olması gerektiğini savunuyor. Bunu yaygınlaştırmak için ise şimdi büyük bir adım atarak yeni bir sosyal ağ kuruyor. Diğer bir deyişle yakında ‘iş için Facebook’,  kod adıyla da FB@Work ile tanışabiliriz.

Techcrunch‘ın, Facebook içindeki bir kaynaktan aldığı bilgiye göre, sosyal medya devi iş hayatını daha eğlenceli ve verimli hale getirmek için Facebook’un iş versiyonunu geliştiriyor ve oldukça da ilerleme kaydetmiş durumdalar.

Kaynak, bu “yeni” Facebook’un hem web, hem iOS ve Android uygulamaları için geçerli olacağını söylerken Londra ofislerinde çalışmaları süren ağın şimdilik FB@Work kod adıyla anıldığını belirtelim.

Her ne kadar Facebook çalışanı, bu projeleri için Facebook’taki herkesin Facebook’u iş için kullanmasından ve iletişim ile planlamalarını mesajlar ve gruplar üzerinden sürdürmelerinden esinlendiğini söylese de FB@Work’ün ne üzerine kurulu olacağı henüz belli değil.

Yeni Facebook ağı ofis içi iletişim ve planlamalar için kullanılabilecek bir platform olabilecek gibi dursa da, Facebook’un daha fazla şirketi sosyal ağına çekmek için planladığı bir proje de olabilir gibi duruyor. Şu ana kadar kendine rakip olarak bir tek LinkedIn‘i görmeyen sosyal medya devi artık iş dünyası ve kariyer dünyasına da pençelerini atmak üzere.